Google nakonec Google Drive spíš nespustil aneb "Your Google Drive is not ready yet" #fail


Tohle neni uplně povedený vtip. Na apríla je už pozdě, Dropbox i Microsoft už svá úložiště vylepšili. Google Drive tedy mělo být spuštěné funkční a použitelné. Není tomu tak. "Your Google Drive is not ready yet" s odpuštěním není přijatelná odpověď na zájem o spuštěnou službu, takhle se to prostě dělat nedá.

Na Androidu se navíc setkáte se stejně odmítavou zprávou. Což spolu s faktem, že Google Drive ve skutečnosti nahradilo Google Docs, může být poněkud důvodem k panice. Ale nezoufejte, buď vejděte do nastavení aplikace (a vraťte se zpět) nebo zkuste nějaké jiné volby - ona blokující zpráva o "not ready yetů zmizí. A své soubory z Google Docs dostanete. K pořízení Google Drive vám to ale nepomůže.

Takže si to shrňme. Google Drive pro řadu lidi nejede a nikdo neví proč vlastně. Výsledek je ten, že klient pro PC není možné stáhnout stejně jako klienta pro  MAC není možné stáhnout. Klient pro Android je možné stáhnout a vyděsí vás. Klient pro iPhone/iPad prozatím ani neexistuje. Klient pro Linux také neexistuje. A na Windows Phone 7 také zatím zapoměňte

Čistě teoreticky si dokážu představit, že je potřeba provést něco se soubory v Google Docs, například je migrovat do jiného úložiště. A proto je potřeba u každého konkrétního uživatele počkat. Ale pokud tomu tak je, tak Google selhal v tak prosté věcí, jako vysvětlení této nutné aktivity. A vysvětlující stránku přitom mají.

A dodatek pro komiky s "chyba je u vás". Zkuste si "Your Google Drive is not ready yet" vyhledat v Google. A snad vám potom dojde, že jste klasicky mimo. 

A poslední důležitá věc je v samostatném Jaké jsou cenové podmínky Google Drive vs. DropBox a Microsoft SkyDrive? - ve stručnosti, Google velmi výrazně zdražil.

DODATEK 25.dubna 07:20 - Zhruba deset hodin čekání, Google Drive stále není připraven ani na jednom z účtů (Gmailu a Google Apps). Začínám mít pocit, že Google objednal pro můj Gdrive nové diskové pole. 

DODATEK 25. dubna 09:00 - Pokud chcete vědět jak je to u Google Drive s podmínkami užívání, pokračujte do zprávičky na Lupě - Google Drive si (teoreticky) s nahraným obsahem může dělat co chce, navždyWWW.POOH.CZ / Daniel Dočekal / 24.4.2012 / Webdesign, Internet