Pravidelný občasník originálního humoru

SEO pro Web designery ...

Autor chlívek (Webdesign, Internet) - vydáno 25.10.2005

.. aneb jak to dopadne když si Marek Prokop pozve mojí maličkost na celodenní seminář.


Nedávno založené www.h1.cz (a pochopitelně Marek Prokop, známý Sovou v síti) pořáda řadu školení a seminářů. Jedním z nich je i SEO pro webdesignery, jednodenní seminář, na který mě právě Marek Prokop pozval - dlužno podotknout, že v jeho pozvánce bylo i upozornění, že pokud se mi jeho školení nebude líbit, nebude nic namítat proti případné kritice a  nemám se tedy cítit pozváním na placený seminář bez placení jakkoliv ovlivněn.

SEO (Search Engine Optimization) či SEM (Search Engine Marketing) jsou nejenom dvě módní zkratky, ale také "internetový obor", který je důležitý pro každého, kdo chce aby jeho webové stránky vítězily ve vyhledávačích - tj. při hledání určitých vybraných klíčových slov (frází) byly právě jeho stránky na počátku nalezených výsledků. Extrémně důležité je SEO/SEM pro všechny, jejichž webové stránky mají generovat obchodní případy. Ale jak říká Marek - hlavní cíl SEO je zviditelnit cílový web ve vyhledávačích tak, aby na něj přicházelo co nejvíce dobře zacílených návštěvníků za přijatelné náklady. Dle mého dobrá definice.

Psát "recenzi" na seminář je poměrně zvláštní záležitost. Možná i proto, že je to první recenze na seminář, kterou jsem napsal. Marek Prokop je dobrý přednášející, to je asi první postřeh, který je vhodné poznamenat. Mluví dobře, téma má dobře srovnané a vše podává srozumitelně. Mimo srozumitelného podání prokládá teoretické povídání řadou praktických příkladů - na nich je vidět i to, že se Marek SEO/SEM skutečně věnuje.

Seminář je rozhodně prospěšný webdesignerům bez jakýchkoliv výjimek. Hodit se jim bude nejenom proto aby docílili dobrého umístění jimi vytvářených webů ve výsledcích vyhledávání, ale také pro úzkou spojitost SEO s použitelností - kurz jim tak překvapivě prospěje právě dvakrát. A řada užitečných pomůcek, se kterými je Marek Prokop seznámí, jim vydrží pravděpodobně hodně dlouho.

Sečteno a podtrženo - účast na SEO pro webdesignery rozhodně doporučuji.|
Poslední změna : 25.10.2005 08:58, Vytvořen : 25.10.2005 08:13, Vydán : 25.10.2005, 17937x

Komentáře pro ty z Facebooku

Aktuální články autoraREKLAMA

Články e-mailem

Stačí zadat e-mail

a Feedio se už o vše postará

POOH.CZ na sociálních sítích