Pravidelný občasník originálního humoru

Wikipedia je nedůvěryhodná a CIA, Vatikán a všichni tam měnili obsah

Autor chlívek (Webdesign, Internet) - vydáno 16.8.2007


Zpráva okurkové sezóny. Geniální programátor stvořil geniální program co projede změnové logy Wikipedie a zjisti podle IP adres, odkud pocházejí lidé co dělají změny v záznamech.

Světe div se, jsou tam počítače CIA, Vatikánu, farmaceutických firem, médií. A světe div se, mění hesla, která se jich týkají. Na Britských Listech to považují za další důkaz nedůvěryhodnosti Wikipedie.

Ať se na to dívám jak se dívám, je to jenom důkaz o tom, že Wikipedia funguje tak jak byla stvořena. Kdokoliv může měnit cokoliv - a občas zaberou ochranné mechanismy, občas zabere cenzura. Přesně dle principu Wiki.

Okurkovost této zprávy a aféry je dost zřejmá. Pokud by CIA vedlo informační válku pomoci Wiki, rozhodně nelze očekávat, že by tak činili z počítačů v ústředí CIA - tamní IP adresy lze vždy snadno identifikovat. Kdyby Vatikán chtěl cenzorovat náboženská hesla, určitě by to uměl dělat hezky v tichosti.

Já bych se těch CIA či FBI adres vůbec nebál. Bál bych se všech ostatních adres, u kterých není vůbec jasné, kdo za nimi sedí.|
Poslední změna : 16.8.2007 18:47, Vytvořen : 16.8.2007 18:47, Vydán : 16.8.2007, 8449x

Komentáře pro ty z Facebooku

Aktuální články autoraREKLAMA

Články e-mailem

Stačí zadat e-mail

a Feedio se už o vše postará

POOH.CZ na sociálních sítích