Pravidelný občasník originálního humoru

Google pro doménový squatting, Google AdSense for Domains

Autor chlívek (Webdesign, Internet) - vydáno 3.12.2007

Zatímco dříve byl domain squatting hlavně používán pro registraci a následné pokusy o prodej, dnes už je situace jiná.


Google AdSense for Domains vypadá na první pohled jako zajímavá myšlenka. Na pohled detailnější je to už horší. Není ideálnější nástroj pro doménový squatting (domain squatting, typo squatting, atd.) a spekulanty s doménami (domain speculators). A ještě lépe je tenhle nástroj použitelný pro budování skvělých farem odkazů (link farming).

Jak vážné to s překlepy v doménových ménech může být?

Hodně, viz například článek na Idt.cz v němž najdete toto:

Nástroj na odstranění viru nabízí například společnost SoftWin, která provozuje stránky bitdefneder.com.

Typo squatting, registrace domén s jmény, které jsou překlepovou podobou známých domén, využívá tuto službu opravdu masově. Ppříklad viz www-f-secure.com, pestpatorl.com či bitdefneder.com, kde v prvním případě Google nevadí, že je využíván podvodníky již několik let. Využívání tehdejší služby DomainPark podvodníky bylo totiž médii zdokumentováno již v roce 2005 (např. eWeek či SearchEngineWarch.com, F-Secure.com a konečně i česky například u AEC).

Mimochodem, překlepovému zneužití se nepodařilo vyhnout ani český antivirům - www-avg.com i www-avast.com končí, jak jinak, u stejného "provozovatele".

Existence tisíců překlepových a prázdných domén s náhodně generovaným obsahem je pochopitelně problematická i diskutabilním přínosem pro SEO. Co není příliš pochopitelné - Google tyhle podvodné a podivné domény indexuje (příklad cache, hledání)

Domain Squatting a AdSense

Domain Squatting je jednoduchý systém obživy. Při ceně domén klesající na několik dolarů za rok je snadné si zaregistrovat tisíce domén. A Google AdSense je velmi užitečný nástroj pro generování příjmů vyšších, než jsou náklady.

Google AdSense for Domains využívá toho, že analyzuje doménové jméno a na základě toho nabízí "relevantní" inzerci. Podle některých vytvářejí jenom tyto aktivity 5 až 8 milionů dolarů příjmů pro doménové registrátory. Prospěšné je to tedy jak pro Google a Squatter, tak pro další podnikání.

Zda je to prospěšné pro ty na jejichž jménech je parazitováno? Pravděpodobně těžko. A v praxi je nemožné se snažit tyto parazitující domény či dosáhnout jejich zrušení.

Zatímco dříve byl domain squatting hlavně používán pro registraci a následné pokusy o prodej, dnes už je situace jiná.

Štítky : Google, AdSense, Domain Squatting, Typo Squatting, Link Farms|
Poslední změna : 3.12.2007 11:08, Vytvořen : 3.12.2007 11:05, Vydán : 3.12.2007, 18064x

Komentáře pro ty z Facebooku

Aktuální články autora

Související článkyREKLAMA

Články e-mailem

Stačí zadat e-mail

a Feedio se už o vše postará

POOH.CZ na sociálních sítích