Pravidelný občasník originálního humoru

Nepořizujte si bezcenný "certifikát o vlastnictví domény", dá se jenom pověsit na zeď

Autor chlívek (Webdesign, Internet) - vydáno 18.2.2008


Je s podivem co všechno lze lidem prodat. Může jít o desítky tisíc korun za zázračný přístroj co nakonec nic nedělá. Nebo koupi pěti kamer na první pohled vypadajících jako hračka a ještě prodávaných mužem snědé pleti. A v internetovém světě jde vcelku jednoznačně o "certifikát vlastnictí domény". Takový, který některé firmy nabízejí za 200,-Kč (Banan.cz) či 150,-Kč (Active24 na Domeny.cz).

A některé ho dokonce zákazníkovi rovnou vnucují a počítají s tím, že ho nenapadne tuhle zbytečnost odstranit z objednávky. Klasický příznak nepoctivého podníkání.

V každém případě je asi vhodné upozornit, jak to ostatné píše jeden z dalších registrátorů, "Certifikát je vhodný k zarámování a vyvěšení na zeď Vaší kanceláře nebo reprezentativních místností Vaší společnosti."

Rozhodně není certifikát potřeba k převodu domény ani jakékoliv další manipulací s ní. Vlastnictví domény si rozhodně ověřujte na www.nic.cz, kde se musíte objevit jako vlastník domény přímo vy, nikoliv ten, u koho jste doménu registrovali. Shrnuto a podtrženo, všichni kdo jste dali 150-250Kč za "certifikát domény", tak teď už víte, že máte něco, co si sice můžete pověsit na zeď, ale klidně jste si to za 5 korun mohli vytiskout taky.

Štítky : Internet, Domény, Domeny.cz, Banan.cz|
Poslední změna : 19.2.2008 10:24, Vytvořen : 18.2.2008 09:54, Vydán : 18.2.2008, 17377x

Komentáře pro ty z Facebooku

Aktuální články autora

Související článkyREKLAMA

Články e-mailem

Stačí zadat e-mail

a Feedio se už o vše postará

POOH.CZ na sociálních sítích