Pravidelný občasník originálního humoru

iDnes má (další copy-cat) videopůjčovnu a ještě neví co má

Autor chlívek (Webdesign, Internet) - vydáno 15.4.2008


Na českém Internetu to občas vypadá jako v reálném socialismu. Všichni mají všechno (stejné) a nakonec nemají v realitě nic (skutečně použitelného). Další videopůjčovna přichází, protentokrát jako kinomania.idnes.cz. A jak už adresa napovídá, je to další copy-cat Kinománie, včetně zbytečného stahovače a problémů s nutností používat Microsoft DRM. Nejzábavnější jsou ale citace z tiskové zprávy:

„Vývoj broadbandového připojení v ČR nám umožňuje zjednodušit přístup uživatelů k titulům. Na portálu iDNES.cz mohou návštěvníci poprvé stahovat filmy bez nutnosti instalace dodatečného softwaru. Tituly z Kinománie tak budou k dispozici i pro uživatelé, kteří nemohou nebo nechtějí instalovat software pro stahováni titulů - Download Manager.“ říká Róbert Mitka, výkonný ředitel společnosti Národní broadbandová knihovna a.s., provozující síť Kinomania.

Stačí se podívat na kinomania.idnes.cz a přečíst si  návod:

2.KROK – STÁHNĚTE SI DOWNLOAD MANAGER

Ke stažení filmu je potřeba mít v počítači nainstalován správce stahování DownloadManager. Tento program umožní bezproblémové stahování filmu i v případě, že vám spadne spojení na internet.

Musí to být opravdu zlé, když ani výkonný ředitel NBA netuší, co vlastně říkají uživatelům.  A dokonce ani netuší, že "přímo stáhnout" se díky copy-cat charakteru objevilo i všude jinde - chudák iDnes.cz tak přichází o "prvenství". Holt když všichni mají všechno (naposledy Prima), tak se těžko dá hovořit o prvenství.

Tak jako tak, systém "videopůjčoven", kde si mohu "půjčit" film, který bude možné přehrát pouze 24 hodin a ještě jenom na počítači, kde byla "pořízena" licence, je zhůvěřilost. A při nutnost používat další obskurnost, elektronickou peněženku Kinománie je to celé opravdu anachronismus.

Štítky : Video, iDnes, Kinománia, Prima, DRM, Autorská práva|
Poslední změna : 15.4.2008 09:57, Vytvořen : 15.4.2008 09:55, Vydán : 15.4.2008, 11318x

Komentáře pro ty z Facebooku

Aktuální články autora

Související článkyREKLAMA

Články e-mailem

Stačí zadat e-mail

a Feedio se už o vše postará

POOH.CZ na sociálních sítích