Pravidelný občasník originálního humoru

Exklusivně : Bludy o FBI vypínajícím weby opakovala večer už i televize a HN pokračují v mlžení

Autor chlívek (Webdesign, Internet) - vydáno 29.5.2008


To, že FBI nevypnula nacistický a rasistický web Blood and Honour jsem psal už včera. S bludem, chcete-li dezinformací, přišly Hospodářské noviny a po nich už to začaly opakovat další a další média. Což pochopitelně obnáší ČTK a bohužel ve večerních hodinách se to objevilo i na TV NOVA. Je o den později a ten web stále jede. A jede už roky, včetně 10+ dalších nacistických a rasistických webů na téže doméně (a doménách zpřízněných). S jediným podstatným rozdílem, že ten "český" tedy BaH Bohemia, je mrtvý co se obsahu týče. A co se i kontaktů na webmastera i "pobočku" týče - ani jeden z mailů neexistuje. Ale ani zde to nebude FBI, které by zasáhlo a zrušilo je - prostě přestaly existovat, protože free-maily ruší nepoužívané maily.

Tristní stav české žurnalistiky nakonec alespoň mírně napravuje iDnes článkem Stránky českých neonacistů asi neodstavila FBI, ale závada.  

A Hospodářské noviny prozměu řeší, že Policie řeší záhadu: Blokovaný web neonacistů funguje dál, kde místo přiznání omylu, rozvíjejí další konspirační teorie. Včetně jedné, podle které web změnil umístění (providera).

Zde musím HN opět zklamat, je to snadno ověřitelné - poslední změna v DNS pro BloodAndHonour.net proběhla nejspíš 4.12.2007, tedy vpodstatě před půl rokem. A opět připomenu, že pohledem do statistik webu je možné snadno vidět, že BloodAndHonour.net pravidelně trpí výpadky, některé jsou i v délce několika dní. prostě konspirace se nekoná, byť je to pro HN nejjedodušší způsob jak zamaskovat nedostečnou novinářskou práci.

Blood and Honour Bohemia návštěvnost duben 2008

A stejný výpadek je vidět i v květnu, dokonce dvakrát (graf má logaritmické měřítko na ose Y aby bylo vidět jak zabrala "reklama" v médiích). Poslední výpadek vpodstatě začal 31.dubna. 

Návštěvnost Blood and Honour Bohemia v květnu 2008

A aby nebylo konspirací a možností jak to zmást málo, tak do toho HN ještě zapojuje další policii:

Nyní se podle české policie na stažení webových stránek podíleli britští policisté.

Zde nezbývá než znovu zopkovat, že žádné webové stránky nebyly staženy.

A když už je řeč o těch statistikách, měl bych jeden námět pro HN - v těch statistikách  jsou totiž vidět IP adresy návštěvníků stránek (příklad). Třeba by mezi nimi bylo něco zajímavého.  Co třeba ns.justice.cz? Není mezi justičními pracovníky nějaký sympatizant fašismu? A není třeba čas aby to Policie ČR začala monitorovat místo řešení "záhady"?

Jinak je samozřejmě tahle aktivita HN skvělá reklama. Včera (kdy ten web byl vypnutý) na něj přišlo 2285 návštěvníků, normálěn jich je tak 40 až 50 denně.

Štítky : HN, Neonacismus, Právo, Svoboda projevu, FBI, Exklusivně|
Poslední změna : 29.5.2008 09:02, Vytvořen : 29.5.2008 08:30, Vydán : 29.5.2008, 11337x

Komentáře pro ty z Facebooku

Aktuální články autora

Související článkyREKLAMA

Články e-mailem

Stačí zadat e-mail

a Feedio se už o vše postará

POOH.CZ na sociálních sítích