Pravidelný občasník originálního humoru

twhirl - desktopový klient pro Twitter

Autor chlívek (Webdesign, Internet) - vydáno 12.6.2008

Twitter můžete používat v jeho webové podobě, ale daleko výhodnější je zkusit twhirl - www.twhirl.org. Zajímavý je i tím, že jde o Adobe Air aplikaci a také tím, že se autorům opravdu docela povedl.


twhirl - klient pro twitterTwitter snad znáte, spartánská aplikace pro mikroblogging, které se podařilo. Používá ji závratné množství lidí a najdete tam spoustu svých známých (třeba mojí maličkost). Původním záměrem bylo vytvořit web, kde můžete sdělovat světu co právě děláte. V současné podobě ale slouží i třeba k tomu, že twittnete o nějaké zajímavé věci, včetně webové adresy. Hlavní výhodou spartánského provedení (a omezení blognutí na 140 znaků, délka SMS) je samozřejmě to, že Twitter snadno využijete na mobilním telefonu. A to i když nemáte nějaký s velkým displejem - mobilní verze je ještě spartánštější a v Opera Mobile se používá snadno a rychle.

Twitteru se podařilo i v možnostech vybudování "sociální sítě" - do svého Twitteru si prostě přidáte další twitterující lidi a můžete je v průběhu dne (třeba když se nudíte v koloně aut, čekáte na doktora nebo prostě nevíte co dělat na tiskové konferenci) snadno sledovat (a případně na jejich příspěvky reagovat). Pokud se rovnou ptáte, k čemu by vám něco takového mělo být dobré, tak na to mám také odpověď - nejspíš k ničemu, prostě musíte mít tu touhu neustále něco sledovat, případně ještě větší touho něco prozměnu sdělovat.

Twitter můžete používat v jeho webové podobě, ale daleko výhodnější je zkusit twhirl - www.twhirl.org. Zajímavý je i tím, že jde o Adobe Air aplikaci a také tím, že se autorům opravdu docela povedl. Použití je snadné, nabízí všechno co Twitter a sledování přátel je automatické, jednoduché a nyní i vizuálně příjemně podané (twhirl prošel čerstvým redesignem). Použití Adobe Air má i tu podstatnou výhodu, že může twhirl může být použit ve Windows, stejně tak jako v Mac prostředí (a později nejspíš všude, kde bude podpora Adobe Air).

Oproti běžnému Twitteru navíc oceníte i propojení na Twitpics - www.twitpic.com. Obdobu Twitteru, ale určenou pro umisťování fotek (opět, moje maličkost) stejně snadným a rychlým způsobem s důrazem na možné využití přímo z mobilního telefonu (dají se poslat i e-mailem na k tomu určenou unikátní adresu).

Pokud používáte i FriendFeed - www.friendfeed.com - poslouží twhirl stejně. Přidáte svůj účet a můžete sledovat všechny "update" od svých přátel na FriendFeed stejně přehledným způsobem.

V obou případech (Twitter i TwitPic) fungují i další "Web 2.0" vymoženosti - RSS zdroje pro zahrnutí (nejenom) do čteček, JavaScript widgety pro zabudování do stránek a pro pokročilejší využití i API.

Štítky : Twitter, Web 2.0, Sociální sítě, Twhirl, TwitPics, FriendFeed, Adobe Air, Mikroblogging, Blogy
Poslední změna : 12.6.2008 10:38, Vytvořen : 12.6.2008 10:37, Vydán : 12.6.2008, 12005x

Komentáře pro ty z Facebooku

Aktuální články autora

Související článkyREKLAMA

Články e-mailem

Stačí zadat e-mail

a Feedio se už o vše postará

POOH.CZ na sociálních sítích