Pravidelný občasník originálního humoru

Pokračuje vlna phishingových útoků na uživatele Facebooku

Autor chlívek (Webdesign, Internet) - vydáno 24.5.2009

Hacknuté účty slouží k rozesílání zpráv zvoucích na velmi hloupě vypadající phishingový web. Přesto, jak praxe ukazuje, stále existují lidé, kteří se na něco takového nechají nachytat.


Phishing, rhybaření, v případě Facebook.com spočívá v jednoduché věci. Dostanete zprávu (ve vnitřním systému, ale tím pádem také zpravidla přijde i její kopie e-mailem), ve které váš někdo z okruhu vašich přátel zve na webovou adresu. V mém případě dorazily krátce po sobě dokonce dvě - jedna zvoucí na AtomClub*be a PicoBand*be (záměrně tam nedám ani tu tečku). Jiní uživatelé mohou dostat pozvánky na řadu dalších domén - dynasale*be, 151*im, 121*im, 123*im, areps*at, kirgo*at ...

Facebook Phishing Attack on the rise

Facebook Phishing

Zbytek už je jednoduchý. Naivní příjemce si otevře uvedenou webovou adresu, uvidí tam formulář pro jméno a heslo Facebooku a okamžitě, bez použití mozku a pudu sebezáchovy, se "přihlásí".

Facebook phishing site

Samozřejmě, vůbec jim nevadí, že tahle "napodobenina" Facebooku vypadá divně. Že je na nesmyslné doméně. Prostě jak je vidět, lidé slepě a bezhlavě svá hesla píšou kamkoliv.

Útočník tak získává přístup k dalším a dalším účtům.

 

Štítky : Webdesign, Bezpečnost, Rhybaření, Phishing, Soukromí, Facebook.com, Sociální sítě|
Poslední změna : 24.5.2009 15:56, Vytvořen : 24.5.2009 15:52, Vydán : 24.5.2009, 20884x

Komentáře pro ty z Facebooku

Aktuální články autora

Související článkyREKLAMA

Články e-mailem

Stačí zadat e-mail

a Feedio se už o vše postará

POOH.CZ na sociálních sítích