Pravidelný občasník originálního humoru

Facebook Fan Box nabízí praktické propojení vašeho blogu či webu s Facebook Page

Autor chlívek (Webdesign, Internet) - vydáno 15.7.2009

Na Facebooku jsem před dvěma měsíci založil stránku Android G1 Live (POOH.CZ) do které dávám postřehy týkající se Androidu. Na POOH.CZ jsem tyto postřehy jednou týdně shrnoval do článku, ale co citelně chybělo, byla možnost umístit na POOH.CZ aktuální propojení na Facebook Page.


Po poněkud rozpačitém Facebook Live gadgetu (detaily zde) se konečně objevil praktický gadget, který umožňuje propojit Facebook Page a blog či web. V praxi to můžete vidět na www.pooh.cz/G1, zdejším "blogu" věnujícím se živým zkušenostem s používáním Android G1 mobilního telefonu.  

Facebook Fan Box je skutečně praktickou pomůckou

Na Facebooku jsem před dvěma měsíci založil stránku Android G1 Live (POOH.CZ) do které dávám postřehy týkající se Androidu. Na POOH.CZ jsem tyto postřehy jednou týdně shrnoval do článku, ale co citelně chybělo, byla možnost umístit na POOH.CZ aktuální propojení na Facebook Page.

Před několika dny Facebook zpřístupnil "Fan Box", který prostřednictvím Facebook Connect umožňuje vytvořit box obsahující aktuální obsah z Facebook Page (stránky). Vytvoření je snadné, jednoduchý wizard vygeneruje Javascript kód, ten poté můžete umístit na libovolnou stránku a pomocí několika parametrů upravit jeho funkčnost a velikost. Pokud chcete upravit vzhled, můžete používat vlastní CSS.

Obsah z Facebook Page tak sice nedostanete "přímo" do své stránky (jde o box generovaný Javascriptem), ale návštěvníkům vašich stránek bude viditelný. A pokud jsou na Facebooku, budou se moci stát i fanoušky vaší stránky.

Na vaší stránce můžete mít podobných boxů víc, stačí jednou použít reference na Javascript knihovny pro Facebook Connect a poté už jenom umístit odpovídající značky pro příslušné boxy - na www.pooh.cz/G1 to je ostatně možné vidět - v pravém sloupci zůstává Fan Box pro stránku POOH.CZ.

Štítky : Facebook.com, Sociální síť, Widget, Internet, Webdesign
Poslední změna : 15.7.2009 08:04, Vytvořen : 15.7.2009 08:04, Vydán : 15.7.2009, 20691x

Komentáře pro ty z Facebooku

Aktuální články autora

Související článkyREKLAMA

Články e-mailem

Stačí zadat e-mail

a Feedio se už o vše postará

POOH.CZ na sociálních sítích