Pravidelný občasník originálního humoru

Placla.cz aneb kterak typicky český vychcánek smlouvu stvořil

Autor chlívek (Webdesign, Internet) - vydáno 25.11.2009

Aktuální smlouva podle které s PlaCla.cz budete spolupracovat je jednostranně a jednoznačně výhodná pro provozovatele. A rozhodně byste se měli vyvarovat uzavírání jakýchkoliv smluv tohoto druhu.


 

Na Lupě vyšlo Váš web vám vydělá placenými články i tržištěm reklamy, které se věnuje vykutálené službě PlaCla.cz - tu už mám v hledáčku dost dlouho. V článku se opomíná jedna důležitá věc - je opravdu nutné bedlivě prostudovat podmínky používání služeb. Zpravidla v nich totiž najdete zcela vážně míněnou zmínku o tom, že (namixujte dle reality) :

* provozovatel za nic neručí
* za všechno ručíte vy, včetně obludné výše částky
* o službě nesmíte říkat ani psát nic špatného
* pokud to dělat budete, zaplatíte xx desítek tisíc korun
* kdykoliv vás může vykopnout bez udání důvodu
* vy ze služby hned tak odejít nemůžete
* když vás vykopne, peníze co máte dostat mu prodpadnou
* pokud tak udělá, nedozvíte se o tom
* provozovatel má firmu za vodou, rozuměj v USA či UK

A přesně podle tohoto scénáře se odvíjí většina "nových" služeb.

Konkrétně : Placla.cz

- nezapojovat se do jakýchkoli aktivit, které vrhají špatné světlo nebo poškozují dobrou pověst systému PLACLA.CZ a provozovatele.

- V případě zablokování účtu účastníka z důvodu porušení smluvních podmínek propadá celý aktuální zůstatek PLACLA účtu ve prospěch provozovatele.

- Provozovatel není povinen účastníka předem informovat o zablokování jeho účtu v systému PLACLA.CZ ani o porušení smluvních podmínek, na jehož základě byl účet účastníkovi zablokován.

- Napsané a zaplacené články však musí nechat na původní webové adrese minimálně do doběhnutí 6 kalendářních měsíců od proplacení článku inzerentem.

- V případě zablokování účtu účastníka z důvodů porušení ustanovení článku 3 této smlouvy, ztrácí účastník nárok na výplatu provize a nevyplacená provize propadá ve prospěch provozovatele,

Zlé jazyky Placla (a další podobné) označují za snahu o budování linkfarem. Pokud máte dostatek inteligence, jistě pochopíte proč. Ale budiž. To je samozřejmě vedlejší - podstatné je. Aktuální smlouva podle které s PlaCla.cz budete spolupracovat je jednostranně a jednoznačně výhodná pro provozovatele. A rozhodně byste se měli vyvarovat uzavírání jakýchkoliv smluv tohoto druhu.

 

Štítky : Placla.cz, Smlouva, Právo, Webdesign, Internet, Šlendrián|
Poslední změna : 25.11.2009 10:51, Vytvořen : 25.11.2009 08:23, Vydán : 25.11.2009, 15968x

Komentáře pro ty z Facebooku

Aktuální články autora

Související článkyREKLAMA

Články e-mailem

Stačí zadat e-mail

a Feedio se už o vše postará

POOH.CZ na sociálních sítích