Pravidelný občasník originálního humoru

Google ve Francii shledán vinným porušováním knižních autorských práv

Autor chlívek (Webdesign, Internet) - vydáno 20.12.2009


 A court in Paris has ruled on Friday that Google is guilty of infringing copyrights by publishing French books online. The Internet search company is ordered to pay the equivalent of $430,000 in damages and interest to French publisher La Martiniere-Le Seuil, and a further daily fine until it removes the titles from its online database. Google's laywer, Alexandra Neri, says his client will appeal the court's decision.

Komentář: Google naskenoval 100 tisíc francouzských knih do své databáze (Google Books služba). A podle francouzského soudu 80% z nich bylo chráněno autorským zákonem a nezahrnovalo práv pro Google či kohokoliv dalšího konvertovat je do digitální podoby. Zatím je to jenom Francie, která se rozhodla k ráznému kroku,  byť 430 000 dolarů škody a nějaké to všimné francouzskému vydavateli je pro Google zcela směšná částka. 

Google hřeší na svoji pozici a množství peněz, kterými je schopen postupně "urovnat" skoro "jakékoliv" spory. Bezohledná digitalizace a zpřístupňování knih je Googlem řešena opravdu zábavně - po počáteční fázi ignorování křiku začal nabízet možnost "urovnání". Opět ale stylem určování jak věci budou, kdy budou a o čem budou. 

Štítky : Internet, Právo, Francie, Google, Google Books, Autorské právo, Kniha, e-kniha, e-book, Soud
Poslední změna : 24.1.2010 13:13, Vytvořen : 20.12.2009 09:36, Vydán : 20.12.2009, 12077x

Komentáře pro ty z Facebooku

Aktuální články autora

Související článkyREKLAMA

Články e-mailem

Stačí zadat e-mail

a Feedio se už o vše postará

POOH.CZ na sociálních sítích