Pravidelný občasník originálního humoru

LinkedIn.com a spam. Nic nového, mediálně ale už (konečně) objeveno

Autor chlívek (Webdesign, Internet) - vydáno 20.12.2009


Groups are one of the best places on LinkedIn for networking. Groups can be formed around specific industries, geographical areas, or social interests. Group members can sign up for email digests of the activity at the group, which basically means when you post a discussion topic it ends up being delivered via email to most of the members in the group. Unfortunately, this has led to a lot of the "communications" from groups being self-promotional. (In the spirit of transparency, I'm as guilty as anyone else here.)

 

Komentář: Článek odkázaný níže ukazuje na praktickém příkladu jednu z rozšířených praktik - vytvoření falešného účtu a poté použití tohoto účtu pro vkládání "inzerce" do skupin v LinkedIn.com - podobně to ale už roky funguje na Internetu (diskuzní fóra) a v nemalé míře i na Facebooku. Je poměrně naivní se domnívat, že by snad LinkedIn.com mělo být něčím výjimečné - není. A má stejně diskutabilní užitečnost jako všechny ostatní online služby, kde se musíte spoléhat na "pravdivost" informací, které jsou vám předkládány. 


Jeden z mnoha příklad spamu v LinkedIn.com v mém inboxu.

LinkedIn.com spam, nic zvláštního

Na LinkedIn.com je zajímavá i další věc - je to jedno z mála míst, kde se budete denně setkávat se sociálním zlatokopectvím. V nebývalé míře se tam vyskytují "lovci kontaktů" pyšnící se tím, kolik milionů "second grade" (druhá úroveň, ale dalo by se to, v tomto případě, označit i jako "druhořadé" v plně negativním významu) vlastně skrz sociální síť mají. A pokud se s nimi dáte do řeči, zjistíte, že jsou přesvědčení o tom, že stačí mít miliony kontaktů a pak už nemusíte nic dělat. Peníze za vámi přijdou samy. No není to roztomilé?

Štítky : Internet, Webdesign, Sociální sítě, Linkedin.com, Spam, Marketing, Reklama, Soukromí
Poslední změna : 20.12.2009 10:17, Vytvořen : 20.12.2009 10:14, Vydán : 20.12.2009, 12947x

Komentáře pro ty z Facebooku

Aktuální články autora

Související článkyREKLAMA

Články e-mailem

Stačí zadat e-mail

a Feedio se už o vše postará

POOH.CZ na sociálních sítích