Pravidelný občasník originálního humoru

Gartner: Mobilní web předstihne ten klasický v roce 2013

Autor chlívek (Webdesign, Internet) - vydáno 15.1.2010


Já vím, všechny ty studie a předpovědi. Dají se brát vážně, nebo taky ne. Gartneři jsou poměrně spolehliví a jejich předpovědi jim vcelku vycházejí. A pokud se trochu pohybujete v internetu a mobilním internetu, tak už nepochybně vidíte prudký nárust "mobilního" internetu. Tedy přístupu na weby a internetové služby z mobilních telefonů. A předpovídají, že mobilní telefony předstihnou počítače (pro přístup k internetu) v roce 2013. Celosvětově pochopitelně, takže někde to bude i (já bych řekl podstatně) dříve. 

V roce 2013 by mělo být na světě 1.3 miliardy smartphonů a telefonů vybavených internetovým prohlížečem. Počítačů by v té samé době mělo být 1.78 miliardy. S něčím takovým samozřejmě přícházejí nějaká ta "ale". Na ta upozorňují už od loňského roku - například to hlavní - že mnoho webu není optimalizováno pro mobilní web. Buď nenabízejí mobilní verzi (ideální stav) nebo je jejich webová verze tak složitá a tak závislá na Flashi a dalších věcech, že je v mobilu nepoužitlelná. A jenom aby vám  bylo jasno, na světě je zhruba 1.7 miliardy internetových uživatelů (zdroj zde) z 6,7 miliardy celkového počtu lidí. 

Gartneři také předpokládají, že se mobil stane významným v oblasti placení - 3 miliardy dospělých budou moci pomocí mobilu platit prakticky cokoliv. A v roce 2015 se klíčem ke všemu stane "kontext" - tedy něco, co bych označil jako další pokračování dalšího viditelného trendu. Weby (Google a Facebook budiž tím příklade) o vás chtějí vědět co nejvíce - co děláte, co vás zajímá, co kupujete, kam na web chodíte a dokonce kam chodíte v reálném světě. A snaží se tyto informace napasovat na výsledky hledání, reklamu i řadu dalších věcí. A zmíněný Facebook? V roce 2012 by podle Gartnerů měl být centrem sociálního Webu. A hrát klíčovou roli právě na mobilních telefonech.

 

Štítky : Internet, Mobilní internet, Mobilní telefon, Gartner, Facebook.com, Google.com, Vyhledávání, Sociální sítě, Sociální web, Vyhledávání
Poslední změna : 15.1.2010 09:31, Vytvořen : 15.1.2010 09:22, Vydán : 15.1.2010, 14701x

Komentáře pro ty z Facebooku

Aktuální články autora

Související článkyREKLAMA

Články e-mailem

Stačí zadat e-mail

a Feedio se už o vše postará

POOH.CZ na sociálních sítích