Pravidelný občasník originálního humoru

Twitter je významný jenom v USA. 56% tweetů je právě z USA. To leccos vysvětluje

Autor chlívek (Webdesign, Internet) - vydáno 17.1.2010

Twitter je miniaturní ve většině zemí. S výjimkou USA, kde skutečně je "mocným" a "významným" médiem. A podle posledních čísel se tomu vlastně nelze ani divit. Pokud si uvědomíte, že 56% všech tweetnutí pochází právě z USA, tak je vám už asi jasné, že na americkém trhu mám opravdu výjimečnou pozici


Problém Twitteru (www.twitter.com) v českém internetovém rybníce je jasný - tweetuje na něm něco mezi deseti a dvaceti tisíci lidí (zatímco na Facebooku exhibují už dva miliony). Návštěvností je možná někde přes 100 tisíc návštěvníků měsíčně, pokud tedy použijeme Google Web Trends for Websites jako orientační měřítko. Za poslední rok se mu sice podařilo docela narůst a pro řadu lidí je prospěšným informačním zdrojem, ale stále je to hodně malé médium. A má hodně malý zásah, pokud by se mělo brát vážně pro marketing a reklamu. 

Česko v tom samozřejmě není samo, Twitter je miniaturní ve většině zemí. S výjimkou USA, kde skutečně je "mocným" a "významným" médiem. A podle posledních čísel (Global Twitter Usage 2010 - 56% of All Tweets come in from US) se tomu vlastně nelze ani divit. Pokud si uvědomíte, že 56% všech tweetnutí pochází právě z USA, tak je vám už asi jasné, že na americkém trhu mám opravdu výjimečnou pozici. Takovou, kterou už nemá nikde jinde. Kompletnější a detalnější data jsou v Exploring the Use of Twitter Around the World

Počty uživatelů Twitteru (Zdroj: Sysomos)

Do tabulek od Sysomosu jsme se nevešli. Při 20 tisíc (a to jsem na český Twitter hodně  hodný) uživatelích by český Twitter byl někde o kolo 0,44% české internetové populace (za předpokladu, že bych bral zhruba 4,5 milionu, což už zase možná moc hodný nejsme).  Sysomos samozřejmě může nabídnout ještě pár zajímavých čísel (v detailnější statistice).

  • 72,5% uživatelů se objevilo na Twitteru v prvních pěti měsích roku 2009. Svým způsobem to i docela odpovídá současné sestupné tendenci u Twitteru v USA.
  • 85,3% uživatelů Twitteru tweetuje méně, než jednou denně
  • 21% uživatelů nikdy na Twitteru nic netweetlo
  • 5% uživatelů vytváří 75% aktivity
  • 24% tweetnutí je vytváření automatizovaným software (bot) a ty vytvářejí i více než 150 tweetů denně

Pokud by vás zajímalo, jaké jsou neaktivnější Twitter účty, zkuste An In-Depth Look at the 5% of Most Active Users obsahuje i další zajímavá čísla, která se týkají právě těch nejaktivnějších účtů - pochopitelně, většina z nich (60%) je, opět, z USA.  A zajimavé je i Inside the Political Twittersphere - možná je čas začít studovat a poučit se. Volby se přeci jenom blíží :)

Štítky : Internet, Twitter.com, Sociální síť, Sysomos, Statistika, Analýza, Průzkum, Návštěvnost, MUSTREAD
Poslední změna : 18.1.2010 10:01, Vytvořen : 17.1.2010 11:05, Vydán : 17.1.2010, 11864x

Komentáře pro ty z Facebooku

Aktuální články autora

Související článkyREKLAMA

Články e-mailem

Stačí zadat e-mail

a Feedio se už o vše postará

POOH.CZ na sociálních sítích