Pravidelný občasník originálního humoru

Taškařice s falešnými internetovými obchody

Autor chlívek (Webdesign, Internet) - vydáno 1.3.2010

Na internetu je to tak jednoduché. Popadnout zdarma dostupný e-shop, naplnit to údaji, napsat tam líbivé věci jako "levně" a "doprava zdarma". A pak už jen čekat, kdo se chytí. Lidská blbost je nekonečná.


Další e-shop vybírá peníze, ale zboží lidem neposílá píší na Aktuálně. Řeč je o www.levne-nakupy.net a v článku se docela pobavíte nad věcmi jako, že "podnikatelka" uvedená v kontaktech na obchodu nebyla v bydlišti zastižena a pobývá v Rakousku. Prý však následně sdělila, že obchod neprovozuje, nikdy dříve neprovozovala a bankovní účet ani není její. Zajímavé, protože IČO 28088859 je vedeno jako Kham Nguyen Thi Xi. Nějak tak pořád netuším, proč je to "Rakouská podnikatelka" (viz třeba i v ČOI: Pozor na levne-nakupy.net, jde nejspíš o podvod od ČTK). Doména je přitom registrovaná na jméno Lukáš Linhart. A obchod má zápis i ve Firmy.cz

 

Taškařice s falešnými internetovými obchody

 

Ale jinak je to klasika - základní poznávací znamení pro pochyby - nedostatečné kontakty, neexistující telefonní číslo, neuvádění povinných obchodních údajů, žádné obchodní a reklamační podmínky. Samozřejmě, něco takového si může "vygenerovat" i kompletně podvodný obchod. Ale popravdě, na ten web se stačí podívat, aby bylo dost jasné, že je nejlepší co nejrychleji vypadnout. A rozhodně nic nekupovat. 

Dodatek 8. 3. 2010 : Obchod zmizel.

Štítky : Internet, Podvod, Internetový obchod, Levne-nakupy.net, Aktuálně.cz, Lukáš Linhart, Kham Nguyen Thi Xi, ČTK|
Poslední změna : 8.3.2010 09:40, Vytvořen : 1.3.2010 11:19, Vydán : 1.3.2010, 8225x

Komentáře pro ty z Facebooku

Aktuální články autora

Související článkyREKLAMA

Články e-mailem

Stačí zadat e-mail

a Feedio se už o vše postará

POOH.CZ na sociálních sítích