Pravidelný občasník originálního humoru

Truth about Coke a Už nikdy nebudu pít Colu - kolik lidí se nachytá?

Autor chlívek (Webdesign, Internet) - vydáno 18.7.2010

Touha vidět šokující video, po kterém 9 z 10 lidí přestane pít Colu je velká. Relativně neškodný podvod funguje už ve desítkách tisíc případů a Facebook opět selhává v kontrole šíření virů a podvodů. Zakazovat neškodné věci je přece jednodušší.


"Find out the TRUTH about Coke!!!" a "I am part of the 98.0% of people that are NEVER gonna drink Coca Cola again after this HORRIFIC video" jsou poznávací znamení nového (chytře vymyšleného) podvodu na Facebooku.

Na Facebooku se začal šířit před víkendem a ve vyhledávání najdete množství nachytaných - mezi české uživatele zatím dorazil pravděpodobně jenom velmi málo (soudě podle nulového výskytu v mém "vzorku přátel").

I am part of the 98.0% of people that are NEVER gonna drink Coca Cola again after this HORRIFIC video --> http://www.........

Find out the TRUTH about Coke!!!

Na cílové stránce najdete "video", které ovšem (prý) nemůžete vidět, dokud ručně sedmkrát nenasdílíte odkaz na Facebooku - je s podivem, že něco takového funguje (aktuálně přes 10 tisíc nachytaných). Nakolik zafunguje pokračování je otázka - v dalším kroku (poté co se marně pokoušíte splnit požadavek) se totiž objeví pokračování, ve kterém tvrdí, že musíte vyplnit dotazníky. Ve skutečnosti jsou předkládány odkazy na affiliate odkazy - některé z nich mohou vést i na stránky, které z vás budou chtít vytáhnout peníze (v českém prostředí pravděpodobně neškodné).

Coca-Cola není jedinou zneužitou společnosti - totožné schéma je používáno i pro jiné domény 2monthsold.info, lebronexposed.info, McDonaldsExposed.info, TruthAboutCoke.us.

Pokud přesto stále chcete vědět pravdu o Coca-Cole, tak by tu byla jedna bezpečná Facebook Page - COCA COLA sponzoruje ČSSD? Sbohem, od teď už jedině PEPSI.

Štítky : Facebook.com, Coca-cola, Podvod, Scam, Sociální inženýrství, Sociální síť, Bezpečnost, Soukromí, Ochrana soukromí, MUSTREAD
Poslední změna : 26.7.2010 16:26, Vytvořen : 18.7.2010 09:14, Vydán : 18.7.2010, 30637x

Komentáře pro ty z Facebooku

Aktuální články autora

Související článkyREKLAMA

Články e-mailem

Stačí zadat e-mail

a Feedio se už o vše postará

POOH.CZ na sociálních sítích