Pravidelný občasník originálního humoru

Ženy navštěvují "mužské" weby. A jak si stojí ženy vs. muži na sociálních sítích?

Autor chlívek (Webdesign, Internet) - vydáno 12.8.2010

Co platí v USA platí i v Česku. Setkal jsem se s tím u jednoho z internetových českých vydavatelů. Řešil velký problém. Jeho "mužské" weby mají příliš mnoho uživatelek. A působí to problémy v reklamním cílení. Asi se s tím bude muset naučit žít.


Women Encroach on ‘Male’ Sites upozorňuje na skutečnost, že ženy navštěvují tradičně "mužské" weby ve stejné míře jako muži. Jediný rozdíl je v tom, že tam tráví méně času. Sport, auto-moto a technologie ženy lákají stejně jako muže - v zásadě ale muži tráví na těchto webech i více než dvakrát tolik času. Největší rozdíl ve tráveném času je u sportovních webů.

V čem ženy předstihují muže? Ve využití komunitních webů a webů věnujících se zdraví a životnímu stylu. Zajímavý je i následující graf (zdroj) porovnávající mužskou vs. ženskou část návštěvnosti sociálních sítí. Najdete zde značné rozdíly.

Ženy mají na sociálních sítích i mírně více přátel než muži. Zjistila to studie Rapleaf zkoumající 30.74 milionů uživatelů sociálních sítí. "Mírně více" ovšem znamená, že ženy mají průměrně 62 přátel, muži 57 v nejméně aktivní kategorii.

Štítky : Internet, Webdesign, Návštěvnost, Sociální síť, Sociodemografie, Muži, Ženy, Statistika, Analýza
Poslední změna : 12.8.2010 08:35, Vytvořen : 12.8.2010 08:35, Vydán : 12.8.2010, 13380x

Komentáře pro ty z Facebooku

Aktuální články autora

Související článkyREKLAMA

Články e-mailem

Stačí zadat e-mail

a Feedio se už o vše postará

POOH.CZ na sociálních sítích