Pravidelný občasník originálního humoru

Šířit severokorejskou propagandu na Facebooku není jednoduché

Autor chlívek (Webdesign, Internet) - vydáno 23.8.2010

Severokorejský "oficielní" Facebook účet byl Facebookem smazán v pátek nedlouho poté, co zahájil klasickou propagační činnost. Nová bašta propagandy se objevila chvíli poté v podobě dalšího uživatelského účtu. Tenhle souboj je v lecčems zajímavý


Pokud snad chcete být "přítelem" s propagandistickým účtem severokorejské mašinerií, máte aktuálně šanci. Skrývá se pod názvem uriminzok (우리민족끼리 což prozměnu znamená "můj národ") a objevil se nedlouho poté, co Facebook zrušil původní účet s odvoláním na klasické "porušování pravidel užívání". V tomto konkrétním případě má Facebook ono "porušování" jednoduše ukázatelné, Severní Korea je na seznamu zemí embargovaných USA - a v podmínkách užívaní je jim zakázáno provozovat "komerční aktivity" či používat "aplikaci či website".

Šířit severokorejskou propagandu na Facebooku není jednoduché

Uriminzok vychází z "uriminzokkiri" (《우리민족끼리》홈페지), což je web poskytující zpravodajství v korejštině a hlavně propagandu korejské hlavní zpravodajské agentury. A @uriminzok  je, mimochodem, také podle všeho oficielní Twitter účet Kim Čong-ila (a má přes 10 000 sledujících).

Pokud si chcete užít hodně zábavy, zkuste si pár věcí přeložit přes Google Translate - něco daleko zábavnějšího (ale zase trochu děsivého) můžete najít v propagandistických obrázcích (příklad níže) - téma "republiku si rozrvracet nedám" a "američtí imperialisti" je vcelku klasické. A pokud by naše malá zemička nedokázala nahradit socialismus sociokomunismem, tak bychom podobné věci možná viděli i dnes na oficielních účtech naší vlády.

Na Twitteru mimochodem existuje i parodický "Kim Čong-il" - Fake Uriminzok. Je v angličtině a některé postřehy ve 140 znacích jsou vskutku trefné. "please believe our propaganda -it's all we have left. that, and ginseng" je veskrze trefné. A ještě zábavnější je, že odkazuje na článek "Czech debt could be 'repaid with ginseng root'".

Štítky : Internet, Sociální síť, Severní Korea, Propaganda, Politika, Kim Čong-il, Facebook.com, Twitter.com, MUSTREAD
Poslední změna : 26.8.2010 07:52, Vytvořen : 23.8.2010 15:47, Vydán : 23.8.2010, 9133x

Komentáře pro ty z Facebooku

Aktuální články autora

Související článkyREKLAMA

Články e-mailem

Stačí zadat e-mail

a Feedio se už o vše postará

POOH.CZ na sociálních sítích