Pravidelný občasník originálního humoru

Windows Live Spaces končí, WordPress.com převezme uživatele

Autor chlívek (Webdesign, Internet) - vydáno 28.9.2010

Oznámení o konci Windows Live Spaces je překvapivé hlavně řešením obvyklého problému "kam s nimi". Uživatelé "blogovacího" systému mohou migrovat automaticky na Wordpress. Nepřevedou-li blog, do šesti měsíců o něj přijdou.


Microsoft oznámil ukončení Windows Live Spaces blogovací platformy. Překvapivé na oznámení je to, že uživatelům bude nabídnuta možnost automaticky převést kompletní blog na platformu WordPress.com (Automattic Inc.) - tedy kompletně Linuxovou platformu. Ta je domovem pro 11.4 milionu blogů (zdroj) a WordPress software je používáno pro dalších 13.8 milionu blogů.

Windows Live Space končí, WordPress.com převezme uživatele

Windows Live Spaces bylo spuštěno na konci roku 2006 a spuštění bylo doprovázeno výraznými problémy, včetně protestů uživatelů. Ti chtěli zpět původní MSN Spaces (dostupné od prosince 2004). S nástupem sociálních sítí a médií se Microsoft několikrát pokusil o obměnu služby - přes pokus o vznik sociální sítě (neúspěšný) po doplnění možností klasického sdílení. Jak už je ale u podobných Microsoft služeb zvykem, vše je poněkud zmatené a těžkopádné.

WordPress.com nabídne uživatelům podstatně více možností jak blogovat.

"As we looked at customers' blogging needs, and what different companies were providing, we were particularly interested in what WordPress.com is doing. They have a host of impressive capabilities -- from a scalable platform and leading spam protection, to great personalization and customization. WordPress powers over 8.5% of the web, is used on over 26 million sites, and WordPress.com is seen by over 250 million people every month. Not only that, Automattic is a company filled with great people focused on improving blogging experiences. So rather than having Windows Live invest in a competing blogging service, we decided the best thing we could do for our customers was to give them a great blogging solution through WordPress.com." - Dharmesh Mehta komentuje volbu "následovníka".

Windows Live Spaces bude funkční do března 2011. Od ledna 2011 nebude možné přidávat nový obsah. V rámci migrace se převede "skoro" všechno - s výjimkou vzhledu, guestbooku a seznamů.

Štítky : Internet, Webdesign, Microsoft.com, Wordpress.com, Blog, Blogování, Blogging, Windows Live Space, MSN Spaces
Poslední změna : 28.9.2010 12:02, Vytvořen : 28.9.2010 10:28, Vydán : 28.9.2010, 10487x

Komentáře pro ty z Facebooku

Aktuální články autora

Související článkyREKLAMA

Články e-mailem

Stačí zadat e-mail

a Feedio se už o vše postará

POOH.CZ na sociálních sítích