Pravidelný občasník originálního humoru

Špatná zpráva : Xmarks končí

Autor chlívek (Webdesign, Internet) - vydáno 28.9.2010


Tohle je jedna z těch opravdu špatných zpráv - Xmarks oznámilo konec (End of the Road for Xmarks, IMPORTANT: Xmarks Sync to be Discontinued). Jedna z nejužitečnějších (a také jeden z prvních doplňku pro Firefox co instaluji při nové instalaci) služeb končí. Původní Foxmarks, později přejmenované na Xmarks, umožňovalo zcela bezbolestně synchronizovat oblíbené (bookmarks, favourites) z prohlížeče. A navrch ještě pár věcí (hesla a další data).

Konec přijde rychle, máte 90 dní na to, abyste našli náhradu a služba jako taková přestane fungovat 10.ledna 2011. Důvodem konce je nedostatek financí a absence použitelného obchodního modelu.

Špatná zpráva : Xmarks končí

Xmarks se stalo hodně oblíbenou službou - uvádí až 2 miliony uživatelů a zhruba pět milionů prohlížečů, které tito uživatelé používají. Xmarks umožňuje (umožňoval) synchronizovat data mezi IE, Firefoxem, Operou a Chrome. Ve snaze najít nové možnosti (a přispět k poněkud marnému čekání "až se dostaví obchodní model") sice v posledním roce přidávalo řadu nových funkčností (včetně poněkud zbytečné snahy proměnit Xmarks i v sociální službu a nabízet "doporučení" na webové stránky), ale moc platnému mu to není.

Svůj díl na tom nese i skutečnost, že Google, Opera i Mozilla buď již mají, nebo plánují, mít podobnou službu jako součást prohlížeče jako takového. Největší výhodou Xmarks ale byla jedna prostá skutečnost - synchronizace byla možná mezi rozdílnými prohlížeči (spokojeně jsem ji využíval pro FF - IE - Chrome kombinaci).

Xmarks náhrady dostupné zdarma Firefox Sync, Chrome Sync a Windows Live Essentials.

Štítky : Internet, Webdesign, Xmarks.com, Foxmarks.com, Firefox, Internet Explorer, Opera, Google Chrome, Synchronizace, RIP
Poslední změna : 28.9.2010 16:38, Vytvořen : 28.9.2010 15:12, Vydán : 28.9.2010, 11117x

Komentáře pro ty z Facebooku

Aktuální články autora

Související článkyREKLAMA

Články e-mailem

Stačí zadat e-mail

a Feedio se už o vše postará

POOH.CZ na sociálních sítích