Pravidelný občasník originálního humoru

Stáhněte si svůj kompletní Facebook profil - návod

Autor chlívek (Webdesign, Internet) - vydáno 18.10.2010

Pokud máte to štěstí, můžete konečně využít novou možnost Facebooku a stáhnout si svůj (skoro) kompletní profil. Statusy, fotky, poznámky, události, přítele i zprávy. Není to dokonalé, ale pořád je to lepší než to nic, co bylo doposud


Facebookem nedávno oznámená možnost stažení kompletních informací z vašeho Facebook profilu možná dorazil i do vašeho Facebooku. Stačí přejít na Account -> Account Settings (Účet -> Nastavení účtu) a tam najdete novinku v podobě Download Your Information.

A pokud tam nic takového nevidíte? Trpělivost, trpělivost, ono to určitě jednoho dne dorazí. A samozřejmě, obvyklý tip - zkuste nastavit Facebook v angličtině, odhlásit se a znovu přihlásit. V počeštěném Facebooku toho běžně chybí hodně a řada věcí je zmatená. A odhlášení s přihlášením občas pomůže taky.

Poté co tuto možnost zvolíte, neočekávejte váš kompletní účet okamžitě dostupný - za několik hodin dostanete klasický e-mail s odkazem, na kterém bude zip archiv s informaceim z vašeho profilu. Poté postačí už jenom vyplnit znovu vaše heslo k Facebooku a soubor stáhnout.

Stáhněte si svůj kompletní Facebook profil

V mém případě šlo o pouhých 70MB dat.

Stažený soubor si můžete rozbalit na svůj disk a pomocí index.html souboru otevřít základní profilovou stránku.

Na té najdete základní informace o vás (profilovou informaci) a vlevo odkazy na další stažená data.

Zeď (Wall) nicméně není kompletní, pokud máte Facebook již opravdu dlouho, tak neočekávejte kompletní archiv. V mém případě má zeď poměrně uctyhodných 7MB, ale začíná v březnu 2009.

Fotografie (Photos) se vám pravděpodobně nepodaří příliš použít, protože Facebook nezvládl konverzi českých popisů fotek na názvy - takže pokud je budete chtít nějak zpracovat, využijte složku photos - v ní najdete jednotlivé fotogalerie.

Příklad: "Památnik ikov - 402339519930"

Friends (Přátele) obsahuje pouze jména přátel v abecedním pořadí - údaje o nich vám (z pochopitelných důvodů) Facebook neposkytne. A nejsou ani klikací.

Notes (Poznámky) v mém případě dosahují do ledna 2008 (proto zcela určitě má zeď není kompletní). A získáte je včetně komentářů přátel.

Events (Události) vás možná překvapí, protože málokdo tuší, do kolika událostí byl vlasně přidán (ano, zde má Facebook jednu z budoucích věcí patřících do kategorie "privacy failure").

Message (Zprávy) jsou archivem vaší "vnitřní pošty" a to v podobě kompletních konverzací. Vůbec první tam nacházím z ledna 2008 a obsahuje poměrně výstižný text:

Facebook obecně mohu označit pouze nálepkou - větší zmatek snad ani není možné vidět :)

Pokud jste čekali, že vaše Facebook data bude možné získat v nějaké použitelné podobě (zejména třeba jako XML export), tak máte prostě smůlu. Ale pořád je lepší mít data takto, než vůbec jako doposud.

Štítky : Internet, Webdesign, Sociální síť, Facebook.com, Soukromí, Ochrana soukromí, Návod, MUSTREAD
Poslední změna : 18.10.2010 16:56, Vytvořen : 18.10.2010 16:47, Vydán : 18.10.2010, 24728x

Komentáře pro ty z Facebooku

Aktuální články autora

Související článkyREKLAMA

Články e-mailem

Stačí zadat e-mail

a Feedio se už o vše postará

POOH.CZ na sociálních sítích