Pravidelný občasník originálního humoru

Gowalla pro iPad. Uplně jiný "uživatelský prožitek", ale vážně

Autor chlívek (Webdesign, Internet) - vydáno 10.12.2010

FourSquare a Gowallu používám už dost dlouho, to první jmenované víc, s ohledem na větší míru rozšíření v ČR. Až doposud jsem mohl obě aplikace používat pouze na mobilním telefonu. Až dnes, mám v ruce iPad a koukám na klienta Gowally. A mám zvláštní pocit - tím velkým displejem, mírou detailu, ale také propracovanější funkčností je to náhle uplně jiné.


Následující screenshoty jsou ponechány v původní velikost, jenom převedeny na JPG (čímž trochu ztrácí na čistotě a kvalitě, kterou mají v původní podobě). Ve zmenšené podobě vypadají tak nějak jako "ty z mobilního telefonu" - rozklikněte si je, pokud chcete vidět jiný svět.

Tady už se člověk fakt tak nějak musí zeptat - "kam ten svět spěje?". Svým způsobem je to děsivé a zároveň fascinující. Kdykoliv a kdekoliv můžete vytáhnout zařízení s displejem majícím takhle velké rozlišení a díky internetu vám zprostředkuje neuvěřitelnou míru detailu a informací o prakticky čemkoliv. A nejenom o věcech, ale také o lidech.

Ne, nenarážím na nějaké "problémy soukromí" - tady vždy platí, že pokud "se tam někdo ukazuje", tak to je jeho svobodná vůle. A kdykoliv bude chtít, tak se ukazovat přestane. Je to o tom, že se okolo nás něco významného děje - internet a technologie směřují někam dál, možná tam dokonce začínají směřovat i bez nás.  iPad je sice stále "těžký krám do ruky", ale to byly dřívější mobilní telefony taky (pamatujete? cihličky od Eurotelu?).

Takže kam ten svět spěje?

Štítky : Internet, Webdesign, Gowall.com, LBS, Soukromí, Technologie, Budoucnost, iPad, Apple iPad
Poslední změna : 10.12.2010 22:42, Vytvořen : 10.12.2010 22:42, Vydán : 10.12.2010, 7938x

Komentáře pro ty z Facebooku

Aktuální články autora

Související článkyREKLAMA

Články e-mailem

Stačí zadat e-mail

a Feedio se už o vše postará

POOH.CZ na sociálních sítích