Pravidelný občasník originálního humoru

Facebook nasadí nové označování přátel ve fotografiích

Autor chlívek (Webdesign, Internet) - vydáno 16.12.2010


Schopnost Facebooku rozeznávat obličeje spojená s aktivitami uživatelů v minulosti se mění v další invazi do soukromí. Facebook Uses Face Recognition To Help Tag Photos přináší informací o nové funkčnosti ve Facebook Photo - při každém nahrání fotografií se provede rozpoznávání obličejů a následně budou automaticky vybráni přátelé, které Facebook rozeznal.

A přednastavené pokračování samozřejmě bude - "Save Tags". Výsledkem tak bude stále větší a větší množství fotografií, na kterých jsou identifikováni konkrétní lidé.  Když jsem se naposledy tomuto tématu věnoval (viz Facebook nástrojem tajných služeb? 550 milionů identifikovaných lidí i s fotografiemi) bral jsem to tak trochu s nadsázkou. Jenže, tlak Facebooku na to, aby každá fotografie byla opatřená identifikací a propojená s konkrétními lidmi začíná být děsivý a přerůstat do obludných rozměrů. A co hůře, stále není (a nejspíš nebude) možnost, který by vám umožnila zakázat něco takového. Máte (prozatím) jedinou možnost - každé takové označení odstraňovat.

Time jmenoval osobností roku Marka Zuckerberga a určitým způsobem lze s jmenováním souhlasit - Zuckerberg se opravdu v roce 2010 pečlivě stará o to, aby se svět změnil. K horšímu. Z hlediska jmenování jde o správné rozhodnutí. Ostatně osobnostmi roku byl i Hitler, Mussolini i Stalin.

Štítky : Internet, Webdesign, Sociální síť, Soukromí, Facebook.com, Foto, Rozpoznávání obličeje, Mark Zuckerberg|
Poslední změna : 16.12.2010 15:25, Vytvořen : 16.12.2010 12:45, Vydán : 16.12.2010, 13769x

Komentáře pro ty z Facebooku

Aktuální články autora

Související článkyREKLAMA

Články e-mailem

Stačí zadat e-mail

a Feedio se už o vše postará

POOH.CZ na sociálních sítích