Pravidelný občasník originálního humoru

Facebook zešílel a tvrdí, že bezpečnostní otázka pomůže bezpečnosti účtu

Autor chlívek (Webdesign, Internet) - vydáno 18.12.2010


Bezpečnostní otázka (Security Question) je jeden z nejlepších způsobů jak se dostat k cizímu účtu. Stačí o někom jenom trochu něco zjistit a odpověď na bezpečnostní otázku tak zpravidla budete mít zajištěnou - v době sociálních sítí je to ještě jednodušší, protože drtivá většina lidí informace potřebné pro bezpečnostní otázky prozrazuje ve svých profilech.

 

Facebook čerstvě začal uživatelům s nevyplněnou bezpečnostní otázku vnucovat její vyplnění - a jak můžete vidět, jde dokonce o nejhorší možnou variantu bezpečnostní otázky - s předdefinovanými otázkami.

Je vám asi jasné, že jméno vašeho prvního domácího mazlíčka je dobrý kandidát na nalezení ve vašem profilu. Město narození vaší matky je zpravidla získatelné ze státem poskytovaných zdrojů. A koho jste poprvé políbili je další dobrá věc, která se dá snadno získat - buď jste na sebe již tyto informace prozradili dříve, nebo bude stačit pár dobře položených komentářů na Facebooku (či někde jinde) a rázem se tato (a další informace) stanou veřejnou.

Až vám tedy bude Facebook vnucovat vyplnění této informace, tak pamatujte - bezpečnostní otázka slouží jenom k tomu, aby vám někdo mohl snáze hacknout účet.

Více na toto téma hledejte v Jak správně zacházet s kontrolními otázkami u online služeb? kde se dozvíte jak s "bezpečnostními" či "kontrolními" otázkami zacházet a nepřijít k úhoně.

Štítky : Internet, Webdesign, Facebook.com, Sociální síť, Bezpečnostní otázka, Bezpečnost, Soukromí, Ochrana soukromí
Poslední změna : 5.1.2016 18:09, Vytvořen : 18.12.2010 09:48, Vydán : 18.12.2010, 14527x

Komentáře pro ty z Facebooku

Aktuální články autora

Související článkyREKLAMA

Články e-mailem

Stačí zadat e-mail

a Feedio se už o vše postará

POOH.CZ na sociálních sítích