Pravidelný občasník originálního humoru

Malé české PirateLeaks.cz aneb žádný "leak" se stále nekoná

Autor chlívek (Webdesign, Internet) - vydáno 21.2.2011


www.pirateleaks.cz se překonalo a konečně "něco" zveřejnili. To něco jsou výroční zprávy českých politických stran ukazující financování a sponzory. Rozumějte tomu správně, místo nějakého skutečného odhalení se dočkáte několika PDF, ve kterých je to, co si můžete jít přečíst do Sněmovny. Pokud navíc půjdete na PirateLeaks.cz bez https, tak odkazy na PDF nefungují. Prostě taková typicky česká ukázka toho, jak neplnit sliby, natož očekávání.

 

Not Found

The requested URL /_media/www/www/sponzori2009/cssd_2009_hospodareni.pdf_; was not found on this server.

Apache/2.2.9 (Debian) PHP/5.2.6-1+lenny9 with Suhosin-Patch proxy_html/3.0.0 mod_ssl/2.2.9 OpenSSL/0.9.8g Server at www.pirateleaks.cz Port 80

Zveřejněné informace mimochodem najdete v médiích, ta si v rámci loňských voleb dala dost práce se zdokumentováním financování a sponzorů (příklad zde). A objevila se tam řada zajímavých věcí (jako třeba Coca-Cola sponzorující ČSSD). Bohužel lidé stojící za PirateLeaks.cz nemají ani dostatek rozumu, aby získané dokumenty prohnali OCR a poskytli je ve strojově zpracovatelné podobě - nabízet cokoliv takového v PDF je úlet.

Pokud by PirateLeaks.cz bylo co k čemu, tak získané informace zpracovali do něčeho, co by ukázalo něco víc, než pár desítek naskenovaných stránek - neuškodilo by trochu analytiky, přehled toho kdo sponzoruje koho, jak velké jsou jednotlivé "dary", jaké vlastně strany mají příjmy. Nabízelo by se mnoho způsobu jak toto prezentovat v použitelné podobě, od tabulek a grafů, až po nějakou užitečnou infografiku. Ale to by nesmělo jít o malé české poměry.

Štítky : PirateLeaks.cz, Politika, Finance, ČPS, Česká pirátská strana, Šlendrián|
Poslední změna : 21.2.2011 16:06, Vytvořen : 21.2.2011 15:57, Vydán : 21.2.2011, 9283x

Komentáře pro ty z Facebooku

Aktuální články autora

Související článkyREKLAMA

Články e-mailem

Stačí zadat e-mail

a Feedio se už o vše postará

POOH.CZ na sociálních sítích