Pravidelný občasník originálního humoru

Příklad využití nové "Photostory" funkčnosti nových Facebook Pages

Autor chlívek (Webdesign, Internet) - vydáno 27.2.2011


Ve  Facebook nasazuje nový vzhled Facebook Pages (Stránek) najdete průvodce změnami, jaké na vás čekají, pokud spravujete Facebook Stránku/Stránky od března. Jednou z podstatných změn je povinná existence pětice fotografií v záhlaví Stránky. Funkčnost, kterou Facebook označuje jako "Photostory" je klasický nepříjemný nedodělek. Není ji příliš možné ovládat a obsah se v ní proměňuje náhodně - pět náhodně vybraných fotografií, ze všech alb, která Page má.

Na Facebook Page pro POOH.CZ jsem během chvili vytvořil ukázku toho, jakým způsobem je možné ten prokletý proužek přeci jenom využít. Spočívá v nahrání pěti fotografi, které v tomto konkrétním případě představují pětici webů, které k POOH.CZ ještě patří - www.bookz.cz, www.justit.cz, www.bradbury.cz a www.feedit.cz.

Příklad využití nové

Nahrané "fotografie" jsou (narychlo a mizerně) orámečkovaný screenshot webu doplněný o dostatečně velký text (doménu) - tak aby po zmenšení byl text čitelný. Samotná fotografie je doplněná adresou webu a základním popisem. Vznikl tak určitý "rozcestník" na další weby. Má samozřejmě do dokonalosti daleko, ale co chcete po člověku, kterému Photoshop připadá složitější, než atomová bomba. 

Štítky : Internet, Webdesign, Sociální síť, Facebook, Facebook Page, MUSTREAD, Facebook Stránka, Návod
Poslední změna : 27.2.2011 17:03, Vytvořen : 27.2.2011 17:01, Vydán : 27.2.2011, 11387x

Komentáře pro ty z Facebooku

Aktuální články autora

Související článkyREKLAMA

Články e-mailem

Stačí zadat e-mail

a Feedio se už o vše postará

POOH.CZ na sociálních sítích