Pravidelný občasník originálního humoru

Všimli jste si? Na hudební průmysl se řítí nová rána. Streaming

Autor chlívek (Webdesign, Internet) - vydáno 18.3.2011


Jestli se stahování hudby a filmů online stalo vražedným nástrojem pro hudební a nahrávací společnosti, tak je možná nejvyšší čas začít přemýšlet, co se bude dít dál. Přichází totiž další generace technologie, která se skutečně postarala o změnu světa okolo nás. Toho světa, se kterým hudební a filmový průmysl počítal jako s konstantním. A který se nikdy neměl změnit.

Možnost převést hudbu do MP3 relativně malého rozměru a umístit ji někam ke stažení změnila hřiště. Hudební (a později i filmový průmysl) přestal mít kontrolu nad distribučními kanály jimi ovládaného obsahu. A bez ohledu na to zda jde či nejde o pirátství.

Jediné co hudebním a filmovým společnostem zbylo je pláč a zoufalé obviňování všech okolo. Samozřejmě s nutnou dávkou lobbingu a snahou zachránit potápějící se loď.

Zvláštní na tom je, že tyto společnosti opět nějak zapomínají sledovat dění - stahovat si hudbu a filmy už totiž začíná být věcí minulosti. Klasické stahování během velmi krátké doby nahradí kompletní streaming. Nenápadná plíživá změna v technologiích souvisejících s tím jak jsme připojení k Internetu (rychle a dokonce už i rychle mobilně) a výpočetní síla znamenají jednu podstatnou novinku - na co si někde udržovat gigabajty MP3 souborů. Stačí je mít možnost kdykoliv podle potřeby získat pro přehrání. V okamžiku kdy je potřebujete.

Bez iluzí. Streaming je a bude obrovskou pohromou pro hudební a filmové společnosti. Už jenom proto, že možnost kontrolovat co se někde streamuje v reálném čase bude daleko složitější, než současné způsoby kontroly šíření obsahu.

A hudební a filmový průmysl opět jede nějakým úplně jiným směrem. A stále bojuje za staré časy. Za ty časy, kdy počítač měl disketovou mechaniku. A svět řešil, jestli má přestat používat kazeťáky a uvěřit té podivné placaté věci jménem CD.

Štítky : Internet, Autorské právo, Hudba, Film, Obsah, Streaming, MP3, Pirátství, Technologie|
Poslední změna : 18.3.2011 19:32, Vytvořen : 18.3.2011 16:54, Vydán : 18.3.2011, 12548x

Komentáře pro ty z Facebooku

Aktuální články autora

Související článkyREKLAMA

Články e-mailem

Stačí zadat e-mail

a Feedio se už o vše postará

POOH.CZ na sociálních sítích