Pravidelný občasník originálního humoru

Jak poznat podvodné SEO? Co třeba "SEO lišta"?

Autor chlívek (Webdesign, Internet) - vydáno 7.5.2011


"Zhotovitel se touto smlouvou zavazuje provést SEO analýzu, implementaci a SEO optimalizaci webu a jeho údržbu. Implementací se rozumí implementace změn v kódu internetové prezentace, změny textů a budování zpětných odkazů podle požadavků zhotovitele a integrace SEO lišty do stávajících systémů nabyvatele tak, aby byl program nabyvatele optimalizován pro vyhledávač Seznam.cz." (viz úryvek z jedné konkrétní "SEO smlouvy" na http://seo-smlouva.clipboard.)

Nevěřte SEO mágům a expertům. V drtivé většině jde jenom o snadný způsob, jak někoho měsíčně někoho připravit o pár stokorun až tisícikorun a se skutečnou optimalizací pro vyhledáveče (SEO) to nemá nic společného. Extrémní příklad můžete vidět v ukázce z konkrétní SEO smlouvy, případně totéž můžete najít například na www.azmedia-ul.cz

Implementací se rozumí implementace změn v kódu internetové prezentace, změny textů a budování zpětných odkazů podle požadavků zhotovitele a integrace SEO lišty (dále jen počítačového programu) do stávajících systémů nabyvatele tak, aby byl program nabyvatele optimalizován pro vyhledávač Seznam.cz případně i Google.cz.

Než se na "SEO lištu" nachytáte, tak si zkuste jednou provždy zapamatovat, že "SEO lišta" je ve skutečnosti prvek extrémně škodlivý, který v případě zjištění vyhledávačem povede k penalizaci vaší stránky. SEO lišta zároveň bude oním SEO mágem či expertem využita pro zvýhodnění jeho aktivit - budete tak poskytovat odkazy pro třetí subjekty a v řadě případů budete penalizováni za odkazování na seo spam.

Můžete se tak dostat do natolik absurdní situace, že na vašich stránkách se objeví desítky nesmyslných a nesouvisejících odkazů - k jejich zachování se zavážete smlouvou, která umožňuje "zhovotoviteli" zneužít váš web.

Pamatujte, optimalizace pro vyhledávače nikdy není založena na tom, že se na vašem webu objeví "SEO lišta" ani žádné odkazy, které tam nechcete mít vy sami a které nedávají žádný smysl. 

Štítky : Internet, Webdesign, SEO, Vyhledávání, SEO lišta, SEO spam, Google.com, Seznam.cz, Šlendrián|
Poslední změna : 7.5.2011 08:35, Vytvořen : 7.5.2011 08:35, Vydán : 7.5.2011, 21757x

Komentáře pro ty z Facebooku

Aktuální články autora

Související článkyREKLAMA

Články e-mailem

Stačí zadat e-mail

a Feedio se už o vše postará

POOH.CZ na sociálních sítích