Pravidelný občasník originálního humoru

Neúspěchy Google - Google Health (+1 aneb 24)

Autor chlívek (Webdesign, Internet) - vydáno 25.6.2011

Po třech letech Google vzdává boj o pozici v "Zdravotnictví 2.0" a Google Health zcela ruší. Službu, která při spuštění vyvolávala bouřlivé diskuze ochránců soukromí. A taky službu, která možná přišla příliš brzy.


Motto: “Anyone who has never made a mistake has never tried anything new.”
– A. Einstein

Chcete-li začít od počátku, vstupní článek do seriálu je v SERIÁL : Historie opuštěných a neúspěšných služeb Google. Předchozí díl seriálu najdete v Neúspěchy Google - Digitalizace a archiv tištěných novin (+1 aneb 23)

Google Health skončí (viz An update on Google Health and Google PowerMeter) k 1. lednu 2012 (data budou dostupná ještě o rok déle). Google Health bylo spuštěno v květnu 2008 a  šlo o službu, která vyvolala velkou bouři nevole a obav z toho, že Google bude vědět "všechno" o lidech i z  hlediska jejich zdravotního stavu. Podobně jako řada dalších služeb od Google, bylo Google Health možná ale spíše něčím, co předběhlo dobu. A za pár let,  možná za nějaké to desetiletí, budou naše zdravotní záznamy dostupné "online" zcela běžnou záležitostí.

An important update about Google Health

Google Health will be discontinued as a service.

The product will continue service through January 1, 2012.

After this date, you will no longer be able to view, enter or edit data stored in Google Health. You will be able to download the data you stored in Google Health, in a number of useful formats, through January 1, 2013.

Podle Google je konec projektu způsoben nedostatkem zájmu, tedy něčím, co vedlo k pohřbení jiných projektů od Google. U Google Health ale velkou roli v neúspěchu hrál samotný Google - projekt neměl priority ani nebyl dostatečně komunikován. Spolu s problémy a nutností budovat zcela nový prostředí a podmínky pro něco takového je konec logický. Google má pod novým vedením priority jiné. Snažit se udržovat při životě Google Health je zbytečné - pokud se během tří let existence tohoto projektu nepodařilo s ním prorazit do zdravotnictív (a to se nepodařilo), tak je konec správný.

Co už ale možná není až tak uplně správné je to, že Google všechno zruší - spíše by bylo na místě existující platformu předat někomu, kdo by jí dokázal využít. Včetně toho, že by připadala v úvahu změna na Open Source model. V roce 2011 je navíc "Zdravotnictví 2.0" i "Vláda 2.0" uplně někde jinde, než v roce 2008. Stejně tak jako možnosti, standardy i potřeby.

Štítky : Webdesign, Internet, Google.com, Historie, Podnikání, Seriál, Google Health, Zdraví, Zdravotnictví
Poslední změna : 25.6.2011 19:00, Vytvořen : 25.6.2011 19:00, Vydán : 25.6.2011, 9247x

Komentáře pro ty z Facebooku

Aktuální články autora

Související článkyREKLAMA

Články e-mailem

Stačí zadat e-mail

a Feedio se už o vše postará

POOH.CZ na sociálních sítích