Pravidelný občasník originálního humoru

TIP: Facebook spamuje s "Welcome to Facebook Pages" a nevíte proč?

Autor chlívek (Webdesign, Internet) - vydáno 10.8.2011


Možná i vás zaplaví Facebook zprávami s předmětem "Welcome to Facebook Pages" (příklad viz obrázek). Nedávají na první pohled žádný smysl a "Go to your page" vede na neexistující odkazy - ty vypadají jako automaticky vytvářené na základě nějakých článků z Internetu.

http://www.facebook.com/clanek/zpravy-udalosti-zahranici/157365/jsou-nepokoje-v-londyne-zacatkem-svetove-revoluce.html

http://www.facebook.com/clanek/zpravy-politika/157366/rozhovor-s-hajkem-i-ja-jsem-deviant-ale-nepochazim-z-opice.html

http://www.facebook.com/clanek/radce-cestovani/141043/kde-si-v-lete-lebedi-bohaci.html

Na třech příkladech facebookem vytvořených adres je zjistitelné jedno - vedou na Blesk.cz. A pak už je jenom krok k zjištění proč se tomu tak děje. Nový design Blesk.cz vnesl do kódu dvě chyby.

První , zásadní je, že og:type je u článků mylně uvedený jako "website" - pro Facebook to stále znamená, že automaticky vytváří Facebook Page pro daný "graph object" (správně má být "article").  Tohle je "maličkost" na kterou je potřeba při používání fb:like pamatovat - og:type "website" by se na daném webu mělo vyskytnout pouze jednou - na hlavní stránce. Jakékoliv další stránky by měly být buď "article" nebo jiný, odpovídající, typ položky (viz Object types v Open Graph Protocol).

Druhý, neméně zásadní je, že kódér Blesku nepochopitelně do stránky zahrnul fb:admins s mým Facebook ID. Měl by tam samozřejmě uvést Facebook ID všech správců, kteří mají mít přístup k statistikám Blesk.cz na Facebooku, stejně jako by měl správně spojit Blesk.cz s odpovídající aplikací pomocí fb:app_id

Související: Návod: fb:like (facebook Like Button) a jak na něj a Návod: tlačítko fb:send pro webové stránky (tlačítko Send / Poslat)

 

Štítky : Internet, Webdesign, Open Graph, Blesk.cz, Facebook.com, Sociální síť, Facebook Page, Facebook Like, like|
Poslední změna : 10.8.2011 08:59, Vytvořen : 10.8.2011 08:58, Vydán : 10.8.2011, 8421x

Komentáře pro ty z Facebooku

Aktuální články autora

Související článkyREKLAMA

Články e-mailem

Stačí zadat e-mail

a Feedio se už o vše postará

POOH.CZ na sociálních sítích