Pravidelný občasník originálního humoru

Facebook redesignuje levý sloupec (a nejenom ten)

Autor chlívek (Webdesign, Internet) - vydáno 19.8.2011


Facebook redesignuje levý sloupec (a nejenom ten)Facebook nasazuje novou podobu levého sloupce ve které jsou prominentněji zobrazeny Stránky i Aplikace. Jde o změnu oznámenou v Making Apps on Facebook more engaging and social a součástí jsou i změny, které se dotknou zdí uživatelů. Zejména co se filtrace "nevýznamných" informací týče - můžete tedy očekávat nové problémy pro Stránky (jejichž viditelnost je už tak problematická) a naopak zvýhodnění aplikací. Facebook poměrně jasně tento redesign směřuje k zvýhodnění tvůrců her a snaží se jim dát zpět část virální viditelnosti, kterou jim před několika měsíci odebral.

V levém sloupci Facebook zobrazuje vaše nejvíce používané Stránky (Pages), Skupiny (Groups) i Aplikace (Applications). Pokud kurzorem najedete na záhlaví sekce, můžete si zobrazit kompletní přehled (PagesGroups a Apps). Malá modrá čísla přitom ukazují kolik nových zpráv či oznámení na vás čeká od vaší poslední návštěvy.

Chat ve spodní části by (konečně) měl zobrazovat přihlášené uživatele a nikoliv onen podivný přehled lidí, který byl doposud vidět v pravém sloupci (lidí o kterých si Facebook myslel, že "byste s nimi mohli chtít chatovat"). Kliknutí na symbol vedle "Friends on chat" přesune Chat do podoby pravého sloupce (na celou výšku prohlížeče), kde Facebook pokračuje v zobrazování nesmyslného seznamu lidí (nevíte zda jsou on-line, ale zato jde právě o seznam lidí o kterých si Facebook myslí, že byste s nimi chtěli chatovat).

Facebook tyto změny nenasazuje s cílem zlepšit používání pro uživatele, to je důležitá věc, kterou je potřeba zmínit. Před několika měsíci Facebook zlikvidoval většinu možností virálního šíření pro hry a aplikace - právě těch možností, které na Facebooku vytvořily ze Zyngy kolos, jehož hry hrají desítky milionů lidí. Nové změny se snaží část virálnosti vrátit zpět - bylo ale potřeba několika měsíců nepřetržitých stížností tvůrců aplikací.

Ve výsledku nové změny mají vést k tomu, že ve svých zdech opět budete "moci" vidět informace z her, které hrají vaši přátele (aktuální podobě v podstatě omezila komunikační možnosti aplikací pouze na posílání podobných informací pouze přátelům, kteří hrají stejnou hru). Facebook bude ale muset velmi opatrně hledat určitou rovnováhu mezi uspokojením tvůrců aplikací a novou vlnou nevole uživatelů, kterým se nikdy neustávající spam od aplikací nelíbil.

Štítky : Internet, Webdesign, Facebook.com, Sociální síť, Redesign, Facebook aplikace, Facebook Page, Facebook Stránka
Poslední změna : 19.8.2011 20:04, Vytvořen : 19.8.2011 20:02, Vydán : 19.8.2011, 12519x

Komentáře pro ty z Facebooku

Aktuální články autora

Související článkyREKLAMA

Články e-mailem

Stačí zadat e-mail

a Feedio se už o vše postará

POOH.CZ na sociálních sítích