Pravidelný občasník originálního humoru

F8: Přichází nový Facebook, co můžete v příštích týdnech/měsících čekat?

Autor chlívek (Webdesign, Internet) - vydáno 23.9.2011


Včera na vývojářské konferenci F8 Facebook oznámil radikální změnu pro uživatelské profily - Facebook Timeline mění nejenom vzhled profilu, ale dává aplikacím zpět možnost přístupu přímo k profilům. A změn bude ještě věcí.

Facebook bude kompletně jiný, přichází TIMELINE

Časová osa vaším životem, to je podle Facebooku to podstatné pro jeho budoucnost. Už ne statusy, ale profily uživatelů, které si můžete dlouhé hodiny přizpůsobovat. A hlavně doplňovat více informací o sobě. Jak to bude opravdu vypadat? Nikdo neví, Facebook opět představil jen screenshoty a Facebook Timeline dorazí až za několik týdnů

Aplikace opět budou moci řádit ve vašem profilu

Pokud si pamatujete Facebook v počátcích, tak byl charakteristický tím, že aplikace bylo možné umístit přímo na váš profil. S postupem času se stěhovaly do podoby widgetů oddělených do záložek, až tuto možnost Facebook zrušil zcela.

Aplikace přejdou kompletně na Open Graph (video v článku)

Facebook se chystá všechny aplikace převést na využívání Open Graph možností, což je vcelku dobrá zpráva – za předpokladu, že Facebook se více otevře směrem ven. Špatná zpráva je, že se k tomu nejspíš nechystá. Ovládnout svět aplikací na webu a mobilu je nejlepší způsob jak k sobě ještě více připoutat poskytovatele obsahu a služeb.

Facebook si ještě více zaváže poskytovatele obsahu

Vedle dvou zásadních změny byly na F8 představeny i některé další novinky – je na nich vidět strategie Facebooku v jedné zásadní oblasti, tedy těsnějšímu připoutání poskytovatelů obsahu na Internetu. Pro ty je Facebook už delší dobu významným zdrojem návštěvnosti. A nové sociální aplikace umožní vazbu mezi nimi a Facebook nejenom prohloubit, ale udělat ještě více nenahraditelnou.

Štítky : Internet, Webdesign, Facebook.com, Sociální síť, Facebook Timeline, Facebook Aplikace
Poslední změna : 23.9.2011 07:16, Vytvořen : 23.9.2011 07:16, Vydán : 23.9.2011, 6966x

Komentáře pro ty z Facebooku

Aktuální články autora

Související článkyREKLAMA

Články e-mailem

Stačí zadat e-mail

a Feedio se už o vše postará

POOH.CZ na sociálních sítích