Pravidelný občasník originálního humoru

Jak získat nový Facebook? Zapněte si Facebook Timeline, nečekejte

Autor chlívek (Webdesign, Internet) - vydáno 23.9.2011

Pokud se stanete vývojářem Facebook aplikací, můžete si již nyní zapnout novou podobu profilu na Facebooku - Timeline. Uvidíte ji vy a další vývojáři a můžete začít testovat a zkoumat. Není to až tak složité.


To, že Facebook bude kompletně jiný, přichází TIMELINE, už asi asi víte. Nechce-li se vám čekat týdny až měsíce na okamžik kdy kdy Facebook váš profil převede na nový, můžete si Timeline aktivovat již nyní.

Jediné co k tomu potřebujete je - být vývojářem Facebook aplikací (Facebook zná vaši platební kartu nebo váš mobilní telefon). A samozřejmě vědět, že nová Facebook Timeline je beta, nebude tedy možná fiungovat zcela perfetkně. A budete ji zpočátku vidět jenom vy.

K tomu abyste si mohli pořídit Timeline se musíte stát vývojářem - přes www.facebook.com/developers to není až tak složité. Pokud jím ještě nejste, bude to po vás chtít schválení přístupu k základním informacím. Pak budete potřebovat mít alespoň prázdnou Facebook aplikaci (ale můžete využít i kteroukoliv, ketrou již máte). 

Pokud zakládáte novou aplikaci, tak jediné co budete muset nastavit je "namespace" - stačí si tam cokoliv vymyslet, dostatečně dlouhého a složeného nejlépe pouze z písmen. Pak už ve své aplikaci najdete část týkající se Open Graph, kde můžete definovat akce a objekty pro vaší aplikací - nadefinujte si například "read" a "article".

V tomto momentě na vás možná vyběhne chyba, kterou klidně můžete ignorovat - aktivita/akce byla založena. Chvíli počkejte a vraťte se na hlavní stránku svého Facebooku - najdete tam následující obrázek

Stačí kliknout na Get It Now. A získáte novou podobu Facebooku. A můžete si ji začít přizpůsobovat. Pokud chcete aby byla viditelná i pro další uživatele, musíte ji Publikovat - kliknutím na Publish v horní části. Viditelnou se ale stane pouze pro další vývojáře.

POZOR - Aktivované TIMELINE zobrazení je možné deaktivovat a vrátit se zpět k původnímu profilu - návod najdete v Jak se zbavit aktivovaného nového Facebooku (Timeline)

Štítky : Internet, Webdesign, Redesign, Facebook.com, Sociální síť, Beta, Facebook Aplikace, Facebook Timline
Poslední změna : 23.9.2011 13:11, Vytvořen : 23.9.2011 07:57, Vydán : 23.9.2011, 31749x

Komentáře pro ty z Facebooku

Aktuální články autora

Související článkyREKLAMA

Články e-mailem

Stačí zadat e-mail

a Feedio se už o vše postará

POOH.CZ na sociálních sítích