Pravidelný občasník originálního humoru

V nové Facebook Timeline je i nová mapa. Řeší kde a kdy jste byli

Autor chlívek (Webdesign, Internet) - vydáno 5.10.2011

Pokud vkládáte statusy a fotky nově a máte zapnuté lokační informace, bude vaše mapa postupně obsahovat více a více informací a jde o velmi zajímavou proměnu původních Facebook Places na něco jiného.


V nové Facebook Timeline (nová verze profilu) je součástí profilu i mapa. Ukazuje kde a kdy jste byli. Samozřejmě závisí na tom, zda Facebooku poskytujete informaci o poloze u vkládaných statusů a nahrávaných fotek - pokud si samotnou mapu vyvoláte, začne vám nabízet fotografie a žádat o doplnění lokace.

"Hru" na doplňování lokačních informací můžete provozovat tak dlouho, dokud bude mít Facebook z čeho vybírat. A pokud se rozhodnete tyto informace doplnit, musíte (klasicky) zvážit, zda chcete Facebooku (a celému Internetu) zpřístupnit další informace o svém životě.

Pokud vkládáte statusy a fotky nově a máte zapnuté lokační informace, bude vaše mapa postupně obsahovat více a více informací a jde o velmi zajímavou proměnu původních Facebook Places na něco jiného. A není to nezajímavé - za delší časové odbobí to může znamenat zajímavou databázi - na mapě si můžete zobrazit libovolné místo a statusy i fotky s místem spojené (najdete tam i záznamy z dřívějších check-in do Places).

S pomocí nabídky pod mapou se můžete přepínat mezi statusy, životními událostmi, fotografiemi, veřejnými místy a zábavou (poslední dvě pocházejí právě z kategorizace v Places).

Štítky : Internet, Webdesign, Facebook.com, Sociální síť, Facebook Places, LBS, Soukromí, Ochrana soukromí|
Poslední změna : 5.10.2011 14:00, Vytvořen : 5.10.2011 11:28, Vydán : 5.10.2011, 12537x

Komentáře pro ty z Facebooku

Aktuální články autora

Související článkyREKLAMA

Články e-mailem

Stačí zadat e-mail

a Feedio se už o vše postará

POOH.CZ na sociálních sítích