Pravidelný občasník originálního humoru

Facebook.cz vede na Facelook.cz a přes Masanta.com si tam (možná) založíte MojeID

Autor chlívek (Webdesign, Internet) - vydáno 19.12.2011


CZ.NIC by si měl poněkud více hlídat co provádějí partneři "motivačního programu". Jeden z nich právě využívá domény Facebook.cz pro přesměrování na Facelook.cz - tam zobrazuje "Založte si univerzální účet mojeID" s kompletním adresářem, které bych rozhodně nedoporučoval vyplňovat. Není totiž vůbec jisté co s nimi udělá (už jenom fakt, že ten formulář se tahá z http://www.masanta.com/user.php?xb2=1 by měl být dostatečně alarmující). Zadaná data nejsou odesílána CZ.NIC, takže bych osobně v žádném případě nedoporučil tam cokoliv zadávat.

Masanta.com je firmy z Prahy 10 a jak mi telefonicky potvrdil tiskový mluvčí CZ.NIC, účastní se "motivačního programu" na získávání nových uživatelů pro MojeID. Osobně k tomu mohu dodat pouze to, že by si CZ.NIC měl dávat pozor, co účastníci tohoto programu v rámci motivace dělají - postup facebook.cz -> facelook.cz -> masanta.com nepůsobí vůbec věrohodně.

Připomeňme, že Facebook.cz jeden čas sloužil SMSMania.cz a ještě před nedávnem prozměnu přesměrovával na SlevyDnes.cz. Je překvapující kolik subjektů považuje za vhodné využít tohoto poněkud zvláštního způsobu získávání návštěvnosti pro web.

Štítky : Internet, Webdesign, Facebook, cz, CZ.NIC, Facelook.cz, MojeID, OpenID, Podvod, Šlendrián, Masanta.com
Poslední změna : 19.12.2011 18:29, Vytvořen : 19.12.2011 18:29, Vydán : 19.12.2011, 7699x

Komentáře pro ty z Facebooku

Aktuální články autora

Související článkyREKLAMA

Články e-mailem

Stačí zadat e-mail

a Feedio se už o vše postará

POOH.CZ na sociálních sítích