Pravidelný občasník originálního humoru

Tesco zprovoznilo e-shop na potraviny. Nenakoupíte v něm bez povinné registrace

Autor chlívek (Webdesign, Internet) - vydáno 6.1.2012


Tesco - www.itesco.cz - dnes zprovoznilo možnost nákupu potravin online. Elektronický obchod má ovšem jeden zásadní problém - bez povinné registrace si nejenom nic nekoupíte, ale ani se nemůžete podívat co obchod nabízí, jaké ceny má.

Bez povinné registrace se prostě dál nedostanete. Ani k nabídce, cenám, podmínkám, prostě nikam. A Tesco se klasicky řadi k společnostem, které podle výskytu "en" v accepted-languages prohlížeče dojde k názoru, že na vás začne mluvit anglicky. Na českém webu.

Registrace pokračuje vyplněním adresy, kde každou (ano opravdu každou) položku musíte ODESLAT.  Teprve pak můžete pokračovat ve vybírání další položky vaší adresy.

Tesco registrace - absurdní selhání

 Zdaleka ale nemáte vybráno, čeká vás ještě několik obrazovek a nutnost vyplnit kompletní bydliště, telefonní číslo a dokonce si povinně adresní záznam nějak "pojmenovat". Teprve potom se dostanete do vlastního e-shopu. Ten vyniká sérií přeplněných vyskakovacích menu a značnou nepřívětivostí. K dostání se ke zboží můžete skutečně použít pouze rozsáhle vyskakovací menu v horní části nebo vyhledávání - žádné klasické procházení sortimentem. 

Tesco e-shop - uživatelsky 100% nepřívětivé

Tesco online - výběr zboží v rozsáhlem a nepužitelném menu

Štítky : Internet, Webdesign, itesco.cz, Tesco, #fail, Šlendrián. e-commerce, e-shop|
Poslední změna : 6.1.2012 16:44, Vytvořen : 6.1.2012 16:32, Vydán : 6.1.2012, 12483x

Komentáře pro ty z Facebooku

Aktuální články autora

Související článkyREKLAMA

Články e-mailem

Stačí zadat e-mail

a Feedio se už o vše postará

POOH.CZ na sociálních sítích