Pravidelný občasník originálního humoru

Další sociální síť? Pinterest.com je jiná. Jenom pro fotky a videa (první dojmy)

Autor chlívek (Webdesign, Internet) - vydáno 9.1.2012


Sociální maniaci mají další hračku. Pinterest.com - www.pinterest.com - je momentálně v hledáčku médií, zejména pro to, že se jí podařilo dosáhnout 10 milionů uživatelů (a stále jede jenom na pozvánky). Je to sociální síť trochu jiná - k tomu abyste ji používali budete hlavně potřebovat buď Twitter nebo Facebook (ale nejspíš lze i bez toho). A jediné na co ji lze hlavně použít je sdílení fotek a videa - ať už nalezených někde na webu nebo vlastních (nahraných přes web nebo z iPhone). Samozřejmě můžete nasdílet ("pin") jakoukoliv adresu na webu - ale pokud bude vizuálně atraktivní (=bude na ní foto či obrázek), bude efekt podstatně lepší.

 

V jedné věci je Pinterest vynikající - do prohlížeče si přihodíte knoflík "Pin It" a pak už stačí ho stisknout v okamžiku, kdy chcete nasdílet nějakou stránku - Pinterest nabídne co chcete aby bylo vidět a můžete sdílet. V rámci svého účtu si můžete vytvořit kategorie (Boards) a sdílené do nich třídit. Zajímavé může být i to, že do kategorií (Boards) může sdílet více lidí. Právě možnost snadného nasdílení je zajímavá - nezávislá na tom jestli na daném webu je Like, Tweet či Google+.

Vstup je na pozvánky (kdokoliv kdo tam už je, může posílat), chyb 503 při přetížení se dočkáte dost často a stejně tak často se nasdílené fotky či videa zobrazují špatně (viz http://pinterest.com/medvidekpu/ kde je to u pár příkladů vidět) - porodní bolesti, Pinterest je doslova pár měsíců starý. Co z Pinterest.com bude a jak bude růst? Těžko říct, ale deset milionů uživatelů není málo. A pro někoho kdo má rád fotky je Pinterest zajímavá služba - najde tam hodně inspirace.

Proč PIN? Protože Pinterest je nástěnka - na nástěnku pomocí špendlíku (pin) věci příšpendlujete. Proto nakonec Pinterest i vizuelně vypadá, jako kdyby to byly lístečky připíchnuté na nástěnku. 

 

Další poznámky

Ne všechno lze na Pinterest.com sdíletSdílet na Pinterest můžete síce "cokoliv", ale na sdílené stránce musí být dostatečně velký obrázek nebo video. Pokud není, zobrazí se vám následující varování a sdílet se nedá. Takže trochu upřesňují zmínku o sdílení "čehokoliv" - Pinterest je skutečně zaměřený opravdu na obrázky a videa. Což nicméně neznamená nic špatného. 

Další zajímavá věc na Pinterestu je vyhledávání - vedle toho že si můžete najít zajímvé lidi sdílející zajímavé (tematické věci), funguje dobře klasické vyhledávání - získáte tak zpravidla dostate obrázků na určité "téma" (nebo spíše klíčové slovo). 

Štítky : Internet, Webdesign, Sociální síť, Beta, Pinterest.com, Foto, Fotografie, Fotografování
Poslední změna : 9.1.2012 19:17, Vytvořen : 9.1.2012 17:36, Vydán : 9.1.2012, 13179x

Komentáře pro ty z Facebooku

Aktuální články autora

Související článkyREKLAMA

Články e-mailem

Stačí zadat e-mail

a Feedio se už o vše postará

POOH.CZ na sociálních sítích