Pravidelný občasník originálního humoru

Facebook opět čaruje s nastavením soukromí - znovu se ptá na štítkování fotek

Autor chlívek (Webdesign, Internet) - vydáno 12.1.2012


Facebook opět vytahuje ven otázku, na nastavení automatického označování u fotografií - tedy označování vás na fotografiích narhaných vašimi přáteli. Zveřejňenému dialogu věnujte pozornost, zavede vás k důležitému nastavení. Týká se vašeho soukromí a jedné z nejvíce vlezlých funkcí na Facebooku.

V následujícím nastavení si můžete vybrat pouze mezi Friends (Přátelé) a No one (nikdo) - osobně doporučuji nastavení No One, ale bohužel tím stejně nezabráníte tomu, aby si Facebook interně u každé fotografie na které najde váš obličej tuto informaci uložil (a umí to velmi efektivně). Pokud se kdykoliv budete chtít k tomuto nastavení vrátít, najdete ho v  Nastavení najdete v Privacy Settings (Nastavení Soukromí) -> How Tags Work (Jak funguje označování) * Edit Settings (Upravit nastavení) -> Tag Suggestions when friends uplod photos that look like you (Návrhy na označení, když přátelé nahrají fotky, které vypadají jako vy).

Nstavení na "No One" (Nikdo) zajistí pouze to, že štítek přiřazující vaše jméno k fotografii nebude nikdo vidět - na Facebooku skutečně není možné zamezit tomu, aby vás lidé ve fotografiích označovali.

Štítky : Internet, Soukromí, Štítkování, Foto, Fotografie, Facebook.com, Bezpečnost, Sociální síť
Poslední změna : 12.1.2012 08:12, Vytvořen : 12.1.2012 08:02, Vydán : 12.1.2012, 8248x

Komentáře pro ty z Facebooku

Aktuální články autora

Související článkyREKLAMA

Články e-mailem

Stačí zadat e-mail

a Feedio se už o vše postará

POOH.CZ na sociálních sítích