Pravidelný občasník originálního humoru

Tak bradavky už necenzuruje jenom Facebook, už i Microsoft SkyDrive

Autor chlívek (Webdesign, Internet) - vydáno 17.1.2012


Tak bradavky už necenzuruje jenom Facebook, už i Microsoft SkyDrive

"Alergie" Facebooku na bradavky je všeobecně známa. V příznivém případě si vysloužíte varování, v běžných případech vám rovnou smažou účet. Prostě zveřejňovat na Facebooku cokoliv co tamní strážci morálky nepovažují za "vhodné" je nebezpečné. Otázkou je, jestli je něco takového možné čekat od Microsoft SkyDrive. Od služby, kterou používáte pro komunikaci s uzavřenou skupinou přátel a kolegů.

Své o tom může vyprávět Michael Ohajuru. Předmětem problému je následující obrázek. Ve skutečnosti jde o umělecké dílo jménem "Reclining nude", obraz od Amadea Modigliani z roku 1917. Skoro před stoletím způsobil tento obraz poprask při vystavení. V roce 2012 se postaral o to, že Ohajuru náhle zjistil, že jeho SkyDrive je nefunkční. A jako vysvětlení se mu dostalo, že problém je právě tento obrázek. Poté co ho odstranil, jeho SkyDrive opět začalo fungovat.

Absurdní? Řekl bych, že ano. A je to ještě absurdnější s ohledem na skutečnost, že Ohajura tento obrázek (a SkyDrive vůbec) používá pouze pro sdílení s uzavřenou skupinou přátel a kolegů. Nezveřejňuje tento obsah veřejně na Internetu. Zvláštní. Ale možná by ještě Microsoft měl trochu probrat Bing.com. "Reclining Nude, 1917, Amedeo Modigliani , Oil on canvas" tam je příliš snadno k nalezení.

A já abych se teď začál bát, protože až si tohoto obrázku všimne Google, tak možná (opět) dostanu varování, že pokud ho neodstraním, nebude moci na tomto blogu být AdSense. Co naplat, že je to umělecké dílo vystavené v Metropolitním muzeu.

Zdroj: Microsoft (2012) , The Parisian Police (1917) and A Nude: Plus ça change, plus c'est la même chose

Štítky : Internet, Microsoft.com, Cenzura, SkyDrive, Soukromí
Poslední změna : 17.1.2012 16:17, Vytvořen : 17.1.2012 16:17, Vydán : 17.1.2012, 8104x

Komentáře pro ty z Facebooku

Aktuální články autora

Související článkyREKLAMA

Články e-mailem

Stačí zadat e-mail

a Feedio se už o vše postará

POOH.CZ na sociálních sítích