Pravidelný občasník originálního humoru

Google "mění" Pravidla ochrany soukromí uživatelů. Je zlý nebo dobrý?

Autor chlívek (Webdesign, Internet) - vydáno 25.1.2012


Google sjednocuje a mění Pravidla soukromí uživatelů a v zásadě jde o to, že z nějakých aktuálních semdesáti Pravidel na ochranu soukromí (a blíže neurčeného množství Pravidel užívání) vytvořil jedny Pravidla týkající se toho, jakým způsobem bude přistupovat k soukromí uživatelů. To je první a nejzásadnější změna, která je jednoznačně pozitivní. V oznámení o změně Google zmiňuje, že to umožní snáze provázat jednotlivé služby Google.

Odpůrci Google už ale křičí něco o "zlém" Google a stěžují si, že je to vlastně hrozné, že ať vlezou kam vlezou na Google, budou "identifikováni" svým účtem u Google. Otevřeně přiznávám, že tuhle námitku nechápu - skutečnost, že účet u Google konečně bude možná fungovat správně a jednotně na všech službách Google je to, co je nejenom logické, ale také zoufale potřebné. K čemu by bylo mít extra účet pro Google, Kalendář, Gmailu, Picasa, Google+, YouTube a desítky dalších služeb. A navzájem ty účty nějak moci propojit a nastavit jak a kam se importují data. Něco, co v žádném případě nechci a několik let to znamenalo pouze nepříjemnosti.

Další odpůrci křičí něco o tom, že je to hrozné, co o nás Google ví. Tady musím dodat, že to ví stejně. A ví to už několik let. Nemá to nic společného s "novými" Pravidly na ochranu soukromí. Ta nabízejí stále totéž a jako "bonus" poskytnou zjednodušení. A soudě podle znění nově zveřejňovaných pravidel, jsou místy i podstatně srozumitelnější, než všechny ty předchozí verze.  

Málokdo z odpůrců má tu odvahu dodat, že účet u Google nemusíte používat - stejně jako můžete sice mít "založený" účet v Google+ (který je už od léta náhradou původního Google Account, ale to ještě nikdo neprotestoval) ale nikde není napsáno, že do něj musíte začít něco nahrávat (fotky, informace o vás) nebo ho snad dokonce používat. A když už nechcete, tak nakonec nemusíte mít žádný účet a všechny stránky Google používat coby nepříhlášený uživatel.

Občas by to v tom protestování proti "změnám" chtělo trochu více praktičnosti. Aktuálně oznámená změna Pravidel soukromí i užívání je, z mého pohledu, zcela jednoznačnou změnou k lepšímu.

Štítky : Internet, Webdesign, Soukromí, Google.com, Google+, Google Plus, Ochrana Soukromí, Pravidla užívání|
Poslední změna : 25.1.2012 15:29, Vytvořen : 25.1.2012 15:09, Vydán : 25.1.2012, 7703x

Komentáře pro ty z Facebooku

Aktuální články autora

Související článkyREKLAMA

Články e-mailem

Stačí zadat e-mail

a Feedio se už o vše postará

POOH.CZ na sociálních sítích