Pravidelný občasník originálního humoru

Fakta o ACTA - Doporučené čtení k 30. lednu 2012

Autor chlívek (Webdesign, Internet) - vydáno 30.1.2012

Co byste si možná chtěli (a možná i měli) přečíst o mezinárodní dohodě ACTA v médiích z článků, analýz a názorů vyšlých v právě uplynulých dnech. Pomůže vám to udělat si lepší představu o tom, co ACTA může způsobit pokud bude přijata.


 Česká republika podepsala dohodu ACTA. Co s tím? od Jiřího Peterky je pohledem na ACTA jako celek a zdůrazňuje některé klíčové aspekty. Obsahuje řadu podstatných věcí, které se týkají toho, jakým způsobem bude ACTA přijata a jak ji lze zastavit. Obsahuje ale také ukázku toho, jak se na ACTA dívají české zodpovědné orgány.

Act on ACTA: Fundemental Rights (anglicky) je velmi dlouhá analýza toho, jakým způsobem je ACTA v souladu (či rozporu) s právem v Evropě. Pokud se nechcete prokousávat kompletním textem, na konci najdete poměrně stručný a jasný závěr.

WHIO ARE WE? (anglicky) je příklad ze sousedního Polska. Tamní Parlament ACTA schválil  i přes mohutné protesty. Poláci pojali boj proti ACTA vážně a WhoVoteForActa.eu rozšiřuje jejich boj na mezinárodní úroveň.

ACTA: Updated Analysis of the Final Version (anglicky) na výborném La Quadrature Du Net je další analýzou ACTA, kterou je vhodné si prostudovat. Dostatečně krátké, velmi konkrétní a odkazuje na jednotlivé články v ACTA, které problematické věci zavádějí.

Co je to ACTA a proč se této "dohody" bát? je můj text na Lupa.cz napsaný jako vůbec první komentář k ACTA, tedy ještě předtím, než jsem v sobotu začal vydávat "Fakta o ACTA". Právě na základě tohoto textu vzniklo "14 bodů". Týká se hlavně vlivu na "digitální" svět.

Petr Koubský k ACTA ve Studio 6 na České televizi - Česká televize bohužel mícha dohromady dvě věci, které spolu nijak nesouvisí - Megaupload a ACTA jsou dvě zcela rozdílné věci. A Petr správně říká, že "Megaupload a podobné věci odvracejí pozornost". Sledujte od 40 minuty!

Poznámka: V průběhu dne (pravděpodobně ale až pozdě odpoledne, mám den nabitý schůzkami a školeními) doplním tento článek o odkazy na další zajímavé a důležité články a informace.

Pokud chcete sledovat dění okolo  ACTA, nabídnu Stránky Fakta o ACTA (Google+) a Fakta o ACTA (Facebook)

Vše o ACTA doposud vydané  na POOH.CZ a spol.

Štítky : Internet, Právo, ACTA, Cenzura, Autorské právo, Evropská Unie, EU, Svoboda projevu, Pirátství
Poslední změna : 30.1.2012 09:17, Vytvořen : 30.1.2012 08:32, Vydán : 30.1.2012, 10236x

Komentáře pro ty z Facebooku

Aktuální články autora

Související článkyREKLAMA

Články e-mailem

Stačí zadat e-mail

a Feedio se už o vše postará

POOH.CZ na sociálních sítích