Pravidelný občasník originálního humoru

Konec světa se prý blíží, nejede Facebook (aktualizováno)

Autor chlívek (Webdesign, Internet) - vydáno 7.3.2012


 Pokud vám dnes nejede Facebook, tak je několik možností. Může se blížit konec světa (nepravděpodobné). Zuckerbergovi konečně došlo, že dělá něco špatného (ještě více nepravděpodobné). Anonymous jim to konečně hackli (taky nepravděpodobné). Facebook má výpadek (to by bylo docela pravděpodobné). Váš poskytovatel internetového připojení má v DNS nějaké poťapkané záznamy (ano, tato možnost je správně).

 

Nedokážete žít bez Facebooku? 66.220.153.19, 69.171.242.54 :)

Každopádně, nehledejte chybu nikde u sebe, Facebook dnes (7. března) skutečně "nejede". Tedy, lépe řečeno, on jede, ale někam se ztrácejí DNS záznamy pro www.facebook.com

Docela zajímavé je, že www.facebook.com se nedaří získat ani od Google DNS:

> www.facebook.com
Server: google-public-dns-a.google.com
Address: 8.8.8.8

*** google-public-dns-a.google.com, nelze najit adresu www.facebook.com: Server failed

DODATEK 13:30

Výpadek potvrzen pro Evropu, Afriku i část Středního Východu, soudě podle článků v zahraničních médích. Podle některých trval několik hodin, podle jiných jenom 15 minut. Podle některých doteď Facebook výpadek nekomentoval, jiný citují Facebook potvrzující "technické obtíže".

TIP: V K čemu se hodí veřejné DNS jako Google DNS či OpenDNS najdete novější a aktuální návod k tomu, jak si změnit DNS (Domain Name Service) servery na ty od Google nebo od OpenDNS. Takže se nebojte skočit na @365tipů. 

Jisté je, že Google DNS už například na www.facebook.com vrací IP adresa - 66.171.224.12 (224.40 a samozřejmě i další, není jenom jedna) a zvětšilo SOA (seriové číslo umožňující zjisti zda došlo k aktualizaci údajů domény). Prozatím tedy není jasné co způsobilo zmizení www.facebook.com (a nejspíš i dalších používaných jmen) z DNS. 

Štítky : Facebook.com, Výpadek, Sociální síť, Internet|
Poslední změna : 28.7.2015 07:35, Vytvořen : 7.3.2012 07:34, Vydán : 7.3.2012, 11822x

Komentáře pro ty z Facebooku

Aktuální články autora

Související článkyREKLAMA

Články e-mailem

Stačí zadat e-mail

a Feedio se už o vše postará

POOH.CZ na sociálních sítích