Pravidelný občasník originálního humoru

Mimmio: Nová „dětská“ sociální síť? Pokus o vtip? Mystifikace?

Autor chlívek (Webdesign, Internet) - vydáno 20.6.2012


Nějak nechápu www.mimmio.com, přivedla mě tam tisková zpráva Nová „dětská“ sociální síť, která vypadá dostatečně seriózně, uvádí i "zakladatele projektu" (Pavel Bokůvka). Ale to je asi tak všechno.  Tohle prostě nechápu. A celé mi to chvíli připadalo jako mystifikace, nebo pokus o vtip.

Na Mimmio.com není jediný údaj o provozovateli, nejsou tam žádné Podmínky užívání, žádný kontakt, prostě nic. A už vůbec nic, co by jasně vymezovalo jakýkoliv právní rámec něčeho, co by snad (hodně šílená myšlenka) chtělo spravovat profily dětí, tedy zasahovat do něčeho, co je potřeba velmi bedlivě hlídat (stačí si vzpomenout na ukázky šíleného přístupu rodičů z Mimibazaru a jiných sociálních sítích). Hlídat hlavně proto, že rodiče se chovají v tomto ohledu zcela nesvéprávně.

Pokus o vtip ani mystifikace to ale podle všeho není. S Pavlem Bokůvkou jsem mluvil telefonem, prý se mu kontaktní stránky někam "ztratily při spuštění" (a prý v pátek bude mít šanci je zajistit). A totéž se tak nějak trochu stalo s Podmínkami užívání. Ptal jsem se ho i na to, jak má ošetřenou práci s osobími údaji, tedy asi teoreticky nějakou tu registraci u ÚOOÚ. Ošetřeno to zatím nemá nijak. Ani příliš právně neřešil případná rizika plynouci z toho, co vlatně spustil. A přitom je to takové hezké :) Jak nápadem, tak provedením.


Registrace, žádné Podmínky užívání, prostě nic.


Nic, žádné kontakty, žádný provozovatel, vše pěkně anonymní.

Štítky : Internet, Webdesign, Sociální síť, Soukromí, Ochrana soukromí, Děti
Poslední změna : 20.6.2012 18:26, Vytvořen : 20.6.2012 18:26, Vydán : 20.6.2012, 5902x

Komentáře pro ty z Facebooku

Aktuální články autora

Související článkyREKLAMA

Články e-mailem

Stačí zadat e-mail

a Feedio se už o vše postará

POOH.CZ na sociálních sítích