Pravidelný občasník originálního humoru

Europoslanci ODS se zoufale snaží vysvětlit fatální selhání. Zdrželi se hlasování o ACTA a teď nevědí jak z toho ven

Autor chlívek (Webdesign, Internet) - vydáno 11.7.2012


Nechť mi europoslanci ODS prominou, ale to co předvádějí v Europoslanecký klub ODS: Prohlášení klubu ODS k hlasování o ACTA je zcela nechutné, nedůstojné a ubohé. A jenom to utvrzuje názor na to, že dobře se zabydlet v Bruselu je jenom ukázka moderního politického příživnictví. A zlatý hřeb tomu nasazují posledním čtvrtým bodem, kde dalším stranám podsouvají něco, co nikdy tyto strany neřekly.

I v tomto případě platí, že by tito pánové měli raději mlčet, protože ukázku vlastní zbabělosti a ignorance nemohou vysvětlit vůbec nijak. A už vůbec ne tou snůškou hloupostí, kterou právě uvěřejnili. A soudě podle posledního odstavce, je podle ODS pravděpodobně vhodnější podobné smlouvy vyjednávat v tajnosti a veřejnosti o nich pokud možno neříct nic ani poté, co je v tichosti vše podepsáno.

A samozřejmě, musím poblahopřát České pirátské straně. Sbírka politických přížívníků z Bruselu ji označuje za "nejrůznější pirátské spolky".

Europoslanecký klub ODS: Prohlášení klubu ODS k hlasování o ACTA

(www.ods.cz) Europoslanci ODS se ve Štrasburku zdrželi hlasování o mezinárodní smlouvě ACTA, která je zaměřena na boj s porušováním duševního vlastnictví a paděláním.

1. Smlouva uspokojivě neřeší ani ochranu soukromí jednotlivce, ani ochranu duševního vlastnictví. Duševní vlastnictví je přitom nedílnou součástí vlastnictví osobního a jeho ochrana musí být zajištěna jak ve skutečném, tak v digitálním světě.

2. Padělání představuje celosvětově závažný problém, který způsobuje průmyslu, podnikatelům i autorům uměleckých děl dalekosáhlé škody. Občanští demokraté jsou důslednými zastánci ochrany duševního vlastnictví a rozhodně nesouhlasí s tím, že vše patří všem a že autorská díla mohou být volně, kdykoliv a kýmkoliv bezplatně kopírována a šířena po internetu nebo jinými prostředky.

3. Současně je ovšem nezbytné vyloučit sebemenší možnost průlomu do soukromí uživatelů digitálních technologií. V této oblasti stále přetrvává řada nejasností. Europoslanci ODS proto nemohou smlouvu ACTA ani jednoznačně podpořit.

4. Jednání o tak závažné smlouvě by nemělo probíhat v hysterické a přepolitizované atmosféře, kterou vytvořily nejrůznější pirátské spolky. Občanští demokraté odmítají obhajovat spolu se zelenými a komunisty právo na krádež duševního vlastnictví, kterému měla dohoda ACTA zamezit.

Štítky : ACTA, ODS.cz, ODS, Politika, EU, Evropská Unie, Šlendrián
Poslední změna : 11.7.2012 10:59, Vytvořen : 11.7.2012 10:51, Vydán : 11.7.2012, 9493x

Komentáře pro ty z Facebooku

Aktuální články autora

Související článkyREKLAMA

Články e-mailem

Stačí zadat e-mail

a Feedio se už o vše postará

POOH.CZ na sociálních sítích