Pravidelný občasník originálního humoru

Jak řeší Novinky.cz zveřejnění lží? Nenápadným smazáním a zveřejněním pravého opaku

Autor chlívek (Webdesign, Internet) - vydáno 22.7.2012


Před pár dny Novinky.cz zveřejnily článek Stále častěji lze malárií onemocnět u nás. Dnes už si ho nepřečtete. Od Novinky.cz dostanete pouze velmi výstižnou odpověď "Něco se u nás pokazilo".

Pokud se ptáte proč, tak odpověď je prostá. Novinky.cz zveřejnily blábol, který nyní musí "uvádět na pravou míru". Původní blábol si už ale nepřečtete, místo toho vyšel jiný článek (Malárie se na našem území nevyskytuje, vyvracejí tvrzení ing. Bláhové odborníci) ve kterém se velmi nenápadně říká, že:

"Ing. Hana Bláhová, zabývající se alternativními způsoby léčby, jež o parazitech napsala i knihu Deník poradce a na základě jejíchž tvrzení vyšel na Novinkách.cz článek Stále častěji lze malárií onemocnět i u nás, tvrdí, že se během posledních let setkala s mnoha osobami postiženými mírnými formami malárie, které osobně léčila a vyléčila. Svá tvrzení ale není schopna doložit prokazatelnými důkazy, že se u těchto lidí skutečně jednalo o malárii a ne jiné choroby. Proto byl i tento článek na základě informací od skutečných odborníků stažen.

Mezitím je Internet samozřejmě plný citací původního článku s odkazem na původní zdroj. Což pro Novinky.cz vůbec neznamená, že by na původním místě měl být alespoň jeden vysvětlující odstavec. S omluvou za to, že došlo k zveřejnění ničím nepodloženého blábolu a teď je nutné se za něco takového omlouvat.

A na konci nového článku najdete klasický zlatý hřeb publikování na (nejenom) Novinky.cz. Neschopnost uvést použitelné odkazy. Dokonce až tak obrovskou neschopnost, že neuvádí ani odkaz na web Ministerstva zdravotnictví v použitelné podobě. Co kdyby náhodou někdo z www.novinky.cz odešel. A co kdyby náhodou autor (přes přísný zákaz) alespoň z toho www.mzcr.cz udělal skutečný odkaz.

Štítky : Novinky.cz, Šlendrián, Žurnalistika, Novinařina, #fail, Internet|
Poslední změna : 22.7.2012 09:30, Vytvořen : 22.7.2012 09:27, Vydán : 22.7.2012, 14450x

Komentáře pro ty z Facebooku

Aktuální články autora

Související článkyREKLAMA

Články e-mailem

Stačí zadat e-mail

a Feedio se už o vše postará

POOH.CZ na sociálních sítích