Pravidelný občasník originálního humoru

Potřebuje Úřad vlády platit desítky tisíc za "měření návštěvnosti" webu s dvěma tisíci návštěvníky denně?

Autor chlívek (Webdesign, Internet) - vydáno 2.8.2012


Výhoda blogu je zjevná, mohu na něm napsat postřehy a názory, které si do článku jako je Úřad vlády hledá "měřiče" návštěvnosti vlada.cz, přijde o Yahoo Web Analytics nemohu dovolit dát. Prostě to tak nějak říci na plná ústa. Kdybych to udělal na Lupě, byl bych osočen z bulváru a spousty dalších ještě horších věcí.

Takže to jdu udělat teď a tady. Zcela vážně - nechápu proč by Úřad vlády měl z našich peněz platit čtyři roky jakékoliv peníze za "měření" a "analýzu" návštěvnosti www.vlada.cz. Ten web má (nebo spíše měl) v průměru 2 000 návštěvníků denně a je vcelku jasné, že jeho návštěvnost tak jako tak klesá. A za ty roky co jim eMerite dělá měření návštěvnosti je jediný výsledek ten, že jim na Úřadu vlády bude někde ležet štos každoměsíčních analýz. Nebudu řešit to kolik se eMerite za to platilo, ve srovnání s tunely a jinými věcmi je to vcelku zanadbatelná částka. Ale jsem si zcela jist tím, že užitná hodnota těch analýz je nulová a že je nikdy nikdo reálně k ničemu nepoužil. Navíc by prakticky totéž získal prostým pohledem do online výstupů. Ať už z Yahoo! Web Analytics nebo Google Analytics.

Celé to placení za měření a analýzu návštěvnosti www.vlada.cz považuji za zbytečné plýtvání státními penězi. Jednoduše proto, že Úřad už nástroj má. Stačí se dívat do Google Analytics. Není k tomu potřeba nic zvláštního, nic sofistikovaného. Dokonce není potřeba ani žádné mimořádně složité nastavení Google Analytics. Ale kdyby čistě náhodou bylo, tak je to na zaplacení pár hodin práce konzultanta co to umí a udělá jim to (a ne, já Google Analytics nastavovat neumím a ani nechci umět). Jednorázově a prakticky jednou provždy. Nebude na to potřeba čtyřletý kontrakt.

Štítky : Internet, Webdesign, Návštěvnost, Státní správa, Veřejná správa, Výběrové řízení, Lupa.cz, Google Analytics, eMerite.cz, Vlada.cz, Úřad vlády|
Poslední změna : 2.8.2012 11:51, Vytvořen : 2.8.2012 11:51, Vydán : 2.8.2012, 13680x

Komentáře pro ty z Facebooku

Aktuální články autora

Související článkyREKLAMA

Články e-mailem

Stačí zadat e-mail

a Feedio se už o vše postará

POOH.CZ na sociálních sítích