Pravidelný občasník originálního humoru

V česku startuje nová sociální síť. Co vůbec není síť. A co se bez Facebooku nehne

Autor chlívek (Webdesign, Internet) - vydáno 25.2.2013


V Česku startuje nová sociální síť říká tisková zpráva www.yeago.com. Také říká, že startuje v pondělí 25. února. Což je taková první polopravda. Najdete tam jenom "Dnes večer spustíme!". Ale budiž. Kluci si hrají. A pokud jim na to někdo dává prachy, tak si myslím, že je dobře, že si hrají. A ne, není v tom ironie. Myslím to vážně. A takhle to navíc má fungovat.

Jen by to chtělo trochu odstranit ty rozpory. Yeago.com není sociální síť. Je to jakýsi vyhledávač akcí. Tedy něco co už tu existuje v desítkách dalších podob (co v zásadě živoří a nedaří se jim). A také desitkách podob co už stihly zkrachovat. Celé je to navíc postavené na tom, že "Hlavním zdrojem dat je Facebook".

Rozumíte tomu správně, "nová sociální síť" nejenom že není sociální síť, ale je postavené na tom, že vyzobává Facebook Events (Události). Což je zásadni problém, protože tam odtud nic smysluplného vyzobávat nejde. A navíc jde o data, která mohou během sekund přestat existovat a jejichž využití je problematické.

Yeago.com aneb proč není dobré stavět na datech Facebooku
Yeago.com aneb proč není dobré stavět na datech Facebooku

V tiskové zprávě se mi ale nakonec nejvíc líbilo "Petr Ocásek, sériový podnikatel". Jediné co mi na to asociuje je ... "seriový vrah". Petra "znám" už dlouho, nic proti němu nemám a dělá spoustu zajímavých věcí, ale tohle je hodně divný newspeak. A je to stejně divné, jako že provozovatelem českého startupu je jakési "SIX DIRECTIONS LTD" sídlící na místě, kde sídlí hromadně vytvářené "firmy", které ve skutečnost nemají žádné sídlo.

Což tak nějak jde dohromady se zábavnými podmínkami užívání. Než se rozhodnete vůbec kdy na Yeago.com vstoupit, tak si pečlivě přečtěte II.3 a hlavně II.6. Zejména to poslední znamená, že tuto službu je lepší nikdy nepoužít. Ano, to (bohužel) je nutné zdůraznit. Tady uživatele nechtějí.

Jo. A abych nezapomněl. Ještě chci poděkovat za aktualizovaný press-list. Tisková zpráva odeslána na nějakých zhruba 260 mailů uvedených přímo v TO: (PRO:) se hned tak nevidí. Díky.

PS: Na Facebooku mě Tomáš Švec upozornil, že tenhle "startup" už si jednou ústa nabil. Yeago je totiž přejmenované Askyou.cz. Dokonce to ještě má Stránku na Facebooku (kterou už nepřejmenují, samozřejmě). Ale tak když "seriového podnikatele" baví dávat peníze do "serial fail", tak proč ne....

Štítky : Internet, Webdesign, Yeago.com, Yeago.cz, Sociální síť, PR, Komunikace, Startup
Poslední změna : 25.2.2013 11:55, Vytvořen : 25.2.2013 11:22, Vydán : 25.2.2013, 8497x

Komentáře pro ty z Facebooku

Aktuální články autora

Související článkyREKLAMA

Články e-mailem

Stačí zadat e-mail

a Feedio se už o vše postará

POOH.CZ na sociálních sítích