Pravidelný občasník originálního humoru

Starobrno na Twitteru skončilo tak rychle jak začalo. Spam se nevyplácí

Autor chlívek (Webdesign, Internet) - vydáno 4.7.2013


Starobrno se na twitteru objevilo zhruba před hodinu na @pivostarobrno. A tak rychle jak vzniklo tako končí. Už se dozvíte pouze "Account suspended". Výsledek více než logický. Někdo totiž doslova "upad" a začal spamovat uživatele jakými "100% virálním kreativním nápadem".

 Twitter je do stavu "Suspended" hodil doslova v okamžiku, kdy jsem si chtěl udělat screenshot, takže mohu posloužit jenom tím, co si pořídil Marek Lutonský : "Starobrno se dostalo na Twitter a zacina tady hned spamem. Takhle prosim ne. #Brno pic.twitter.com/c3QRbB3xtI"

Spamovat na Twitteru se nevyplácí

Mimochodem, onen odkaz ze spamu vede na Milujeme Brno - Starobrno (12. 6. 2013 Ignis Brunensis). Což skutečně je video pocházejíci od Starobrna. To jen čístě pro případ, že začneme dumat nad tím, jestli @pivostarobrno je pravé (či levé, na což jsem se jich mimochodem zeptal, ale odpověď zatím nemám).

Jinak je to klasický příklad toho jak to v žádném přípdě nedělat. Všimněte si, že začali spamovat lidi, kteří jsou na Twitteru známí, mají vazbu na Brno a také vlivní. Tomáš Holčík, David Polesný a Pavel Nygrýn jsou sice "logický" cíl, ale také zaručený způsob jak se nejenom takový účet dočká nahlášení pro spam, ale i negativní odezvy. A ještě jedna podstatná věc @pivostarobrno pravděpodobně nedošla - Twitter má mechanismy, které velmi rychle vyhodnotí opakované vkládání totožného obsahu. A zafungují automaticky a spolehlivě.

Teď už by mě jenom zajímalo, která agentura jim to takhle zpackala.

POZNÁMKA: A protože jsme samozřejmě na Twitteru, kde výskyt falešných účtů je věc běžná, tak bohužel není vůbec jisté, jestli je to pravé. Může to být fake. Ale taky to může být pravé a dozvíme se, že to byl fake. Protože ... no protože ...

DODATEK 17:10 - zajímavé,  občas se ten účet tváří jako SUSPENDED a občas je přístupný. Každopádně mám alespoň aktuální screenshot

DODATEK 17:20 - Tak už je jasné, komu se to podařilo dotáhnout do úspěšného SUSPENDED stavu. A účet je zpět funkční (už ho vidím i na dalších prohlížečích), takže jsem dost zvědavý jak tohle bude dál pokračovat. Takhle, násilným spamem, se marketing na Twitteru dělat nedá. A takhle neosobním už vůbec ne.  

Zpackané Starobrno má na triku ....

Štítky : Sociální síť, Twitter.com, Spam, Starobrno, Pivo Starobrno, Komunikace, #fail
Poslední změna : 4.7.2013 17:27, Vytvořen : 4.7.2013 16:29, Vydán : 4.7.2013, 12340x

Komentáře pro ty z Facebooku

Aktuální články autora

Související článkyREKLAMA

Články e-mailem

Stačí zadat e-mail

a Feedio se už o vše postará

POOH.CZ na sociálních sítích