Pravidelný občasník originálního humoru

Mobilní web roku 2013 je TATRA TRUCKS a.s.? Na to lze říci jedině .. WTF

Autor chlívek (Webdesign, Internet) - vydáno 9.11.2013


Ano, Webtop100 je za námi a na www.webtop100.cz se můžete dočíst, že Mobilní web roku 2013je TATRA TRUCKS a.s. - www.tatra.cz. Na což v první chvíli říkám jenom WTF a nevěřícně kroutím hlavou. Ano, www.tatra.cz má mobilní verzi. V podobě zjednodušené webové podoby, která je jakž takž použitelná na mobilním telefonu, ale na tabletech (kde se také zobrazí automaticky) je k ničemu a smysl nedává. Podstatné je i zdůraznit ono "jakž takž použitelná", protože trefit se na miniaturní odkazy v textové podobě na mobilu je skoro nemožné.

Mobilní web roku 2013 je TATRA TRUCKS a.s.? Na to lze říci jedině .. WTF Mobilní web roku 2013 je TATRA TRUCKS a.s.? Na to lze říci jedině .. WTF Mobilní web roku 2013 je TATRA TRUCKS a.s.? Na to lze říci jedině .. WTF Mobilní web roku 2013 je TATRA TRUCKS a.s.? Na to lze říci jedině .. WTF

Na mobilu například vůbec nefunguje Konfigurátor, kde můžete klikat jak chcete, ale vždy se objevíte na úvodní stránce konfigurátoru. Co asi také nepochopíte, jsou použity zaškrtávátka ve formě odrážek. Pro zmatení uživatele, který si bude myslet, že může něco odškrtnout, je to samozřejmě dokonalé. A zlatý hřeb? Někdo zapomněl na stránku s Kontakty, protože ta se použitelně mobilní vůbec nezobrazí. Ale není to zdaleka všechno, třeba "Historie a milníky" taky nějak nefunguje. A takhle se dá pokračovat dál. Závěr? Nedodělek.

Rozumějte tomu správně, www.tatra.cz na mobilu funguje, má dokonce mobilní verzi, takže v tomto ohledu asi opravdu výrazně vybočuje z většiny českých webů. Ale co nedokážu pochopit je to, že něco takového může být vítězem a označeno za "mobilní web roku 2013". V roce 2013 existuje responzivní design, je důležité mít web mobilní řešící mobily (žádné miniaturní texty na klikání) a tablety (dostatek obrázků, multimédií, atd).  A nedělat zcela začátečnické chyby designu. A samozřejmě by to, před spuštěním, chtělo zkontrolovat, jestli to vůbec funguje.

Vidím tedy jen dvě možnosti. Buď se ve Webtop 100 hodnotitelé zbláznili, nebo je stav českého mobilního webu tak zoufale špatný, že vyhrávají takovéto nedodělky.

Štítky : Webdesign, Web TOP 100, webtop100.cz, tatra.cz, Webdesign, #fail, Ocenění, Mobilní web, Mobilní Internet
Poslední změna : 9.11.2013 10:47, Vytvořen : 9.11.2013 10:40, Vydán : 9.11.2013, 12721x

Komentáře pro ty z Facebooku

Aktuální články autora

Související článkyREKLAMA

Články e-mailem

Stačí zadat e-mail

a Feedio se už o vše postará

POOH.CZ na sociálních sítích